امروز : جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۲۳ - ۱۶:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه فریدونکنار:

قدرت سپاه پاسداران موجب کینه دشمنان شده است/سپاه در دل ملت ایران جا دارد

امام جمعه فریدونکنار با اشاره به اینکه قدرت سپاه پاسداران موجب کینه دشمنان شده است گفت: سپاه در دل ملت ایران جا دارد.

به گزارش بصیرنیوز، حجت‌الاسلام سیدمحمود جلالی امام جمعه فریدونکنار در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: هفته جاری مصادف است با ولادت حضرت علی اکبر(ع) که به نام روز جوان نامگذاری شده که این مناسبت را به تمامی مردم و به ویژه جوانان تبریک عرض می کنیم.

وی با اشاره به اینکه جوانی اقیانوسی از شهوت در درون انسان است که اگر نظارت نشود قابل کنترل نیست ، خاطرنشان کرد: دشمن در حال تلاش برای ترویج مدپرستی، تجمل گرایی، راحتی طلبی، خودباختگی و سرگرمی‌های پوچ برای جوانان است تا آن ها را از اسلام و قرآن جدا کند.

امام جمعه فریدونکنار تصریح کرد: جوانان باید به این موضوع توجه داشته باشند که این فصل از عمر زودگذر است و شخصیت حقیقی، حقوقی، دینی و مذهبی در این برهه از زمان شکل می‌گیرد و به همین خاطر خطاب اصلی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان بوده‌اند و فرمودند که مسئولیت بار اصلی انقلاب باید بر روی دوش جوانان قرار گیرد و در تمام ارکان اصلی اقتصادی، سیاسی، اداری و فرهنگی حضور داشته باشند.

جلالی تاکید کرد: در روز جوان باید روحیه انقلابی در جوانان احیا شود و مسیر دینی و انقلابی به جوانان نشان داده شود، نه اینکه به بهانه این مناسبت‌ها بساط ساز و رقص را فراهم کنیم چراکه اینگونه برگزاری جشن‌ها از شان یک جوان و مدیر انقلابی به دور است.

وی یادآور شد: جوان باید در میدان کار باشد و مسئولیت‌ها را قبول کند و برای خدا مشکلات مختلف دینی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را برطرف کند و همچنین از تنبلی و سستی بپرهیزد.

امام جمعه فریدونکنار عنوان داشت: همچنین روز ۲۹ فروردین به نام ارتش نامگذاری شده است که ضمن تبریک به ارتشیان غیور، از زحماتی که نیروهای مسلح در واقعه سیل اخیر متقبل شدند کمال تشکر و قدردانی را داریم.

جلالی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی اظهار کرد: حرکت احمقانه ترامپ در قرار دادن اسم سپاه پاسداران در لیست تروریستی خلاف تمامی قوانین بین‌المللی است که مورد اعتراض کشورهای مختلف از جمله انگلیس، فرانسه و کشورهای اروپایی که به نوعی همپیمان ترامپ هستند شده است.

وی با بیان اهداف این اقدام که از سوی ترامپ صورت گرفته، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ترامپ این بود که با قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی برای نتانیاهو که در آستانه انتخابات پارلمانی قرار داشت مانور تبلیغی صورت گیرد و این اقدام به عنوان عملکرد نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی مطرح شود.

امام جمعه فریدونکنار با اشاره به اینکه البته هنوز کنگره آمریکا درخصوص تصمیم ترامپ رای‌گیری نکرده و احتمال اینکه این طرح در کنگره رد شود، تصریح کرد: این طرح از سال‌های قبل در دست بررسی آمریکا قرار داشت و علت اینکه آمریکایی‌ها خشم و کینه سپاه را به دل دارند برای این است که می‌بینند هر اقدامی را که می‌خواهند برای براندازی جمهوری اسلامی انجام دهند یکی از مقابله کنندگان با این توطئه‌ها که همیشه در کنار رهبری و مردم ایستاده است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و این نهاد ارزشی نمی‌گذارد دشمنان این کشور روی خوش را به خود ببینند.

جلالی گفت: زمانی که آمریکا با تحریم نفتی و اقتصادی در حال ضربه به کشور بود، مهندسین سپاه دست به کار شدند و با راه‌اندازی پالایشگاه نفتی تحریم را دور زدند و همچنین به تعبیر ترامپ درحالی که هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کرده‌اند اما باید چراغ خاموش به این کشور سفر کنند و هیچ مسئولی به استقبالشان نمی‌آیند اما می‌بینند که سردار سلیمانی  و مسئولان ایرانی به راحتی به این کشورها سفر می‌کنند و با استقبال گرم مردم و مسئولان آن کشورها رو به رو می‌شوند که این موارد از صد ضربه شلاق برای آن‌ها سنگین‌تر است.

وی یادآور شد: تولید موشک‌های دوربرد، حمله موشکی نقطه زن و دستگیری تروریست‌ها در هواپیما موجب حیرت و ترس دشمنان انقلاب اسلامی شده و البته خودشان فهمیدند که سپاه تروریست نیست.

امام جمعه فریدونکنار خاطرنشان کرد: به گفته ترامپ مولد داعش آمریکا است و بسیاری از جنایت‌هایی که در دنیا رخ می دهد نشان از تروریست بودن آمریکا است سپاه تروریست نیست بلکه به تعبیر خود ترامپ و جنایت

جلالی تصریح کرد: سپاه پاسداران در دل همه ملت ایران جا دارد و شعار ملت ایران امروز این است که من یک سپاهی ام و اگر بخواهند به سپاه نگاهی بد داشته باشند باید بدانند که با ملت ایران رو به رو می شود و مسئولیت برخورد با گروه تروریستی ارتش آمریکا به خاطر عملکرد ترامپ است.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1