امروز : یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۱:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار مطرح کرد

زیرساخت ورزش فریدونکنار تغییر پیدا می‌کند/ لزوم توجه به موضوع جوانان از سوی دستگاه‌های متولی

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار با اشاره به اینکه به دنبال تغییر وضعیت زیرساختی ورزشی در شهرستان هستیم گفت: لازم است توجه جدی به موضوع جوانان از سوی دستگاه‌های متولی صورت گیرد.

به گزارش بصیرنیوز، انصار آری رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: چارت سازمانی دستگاه ورزش فریدونکنار همچنان در حد نمایندگی است و این امر از بدو شهرستان شدن تاکنون باقی مانده که همین امر موجب می‌شود تا منابع انسانی و اعتباری آن بسیار محدود باشد.

وی با اشاره به اینکه شهرهای ساحلی با امکانات بخشی اقدامات ملی انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد:  در فصل تعطیلات حجم زیاد مسافران وارد شهرهای ساحلی و به ویژه فریدونکنار می‌شوند اما متاسفانه امکاناتی که در اختیار ما برای اجرای برنامه‌ها مانند طرح دریا قرار دارد بسیار محدود است.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار با بیان اینکه تا زیرساخت آماده نباشد نمی‌توان انتظار پیشرفتی را داشت، تصریح کرد: در اداره ورزش فریدونکنار بانک اطلاعاتی هیات‌های ورزشی، باشگاه‌ها، قهرمانان، پیشکسوتان، داوران، مربیان و میزان سرانه ورزشی تشکیل شده تا بتوانیم با برنامه صحیح در زمینه ورزشی حرکت کنیم.

آری یادآور شد: برنامه اداره ورزش به هیات‌های ورزشی ابلاغ شد و همچنین اقداماتی درخصوص شناسایی هیات‌های فعال و غیرفعال صورت گرفته است.

وی از وجود چشم‌انداز مناسب در زمینه ورزش قهرمانی و همگانی خبر داد و گفت: باتوجه به اینکه ۴۸ درصد از مرگ و میر در مازندران به علت کم تحرکی است، ایجاد مبلمان ورزشی در سطح شهر و ترویج فرهنگ ورزش‌های همگانی می‌تواند این امر را کاهش دهد.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار با اشاره به اینکه به دنبال تغییر وضعیت زیرساختی ورزشی در شهرستان هستیم گفت: با همکاری مسئولان شهری و استانی ۱۱ هزار متر از مشکلات حقوقی زمین ورزشی آزادی برطرف شد که یک مشکل چهل ساله بود، همچنین ۱۶ هزار متر از این زمین که در اختیار کمیته امداد قرار دارد با پیگیری‌های به‌عمل آمده در دست اقدام است تا به دستگاه ورزش فریدونکنار واگذار شود؛ ۶ هزار متر در اختیار افراد حقیقی است که این مورد هم در دستور کار است تا آزاد شود.

آری عنوان داشت: سرانه ورزشی در فریدونکنار به ازای هر نفر سه متر و ۷۷ سانتی‌متر مربع است که این مساحت سرآنه خوبی است و در مجموع شهر و روستا ۲۰ سانتی‌متر سرپوشیده و مابفی روباز است.

تقویت زیرساخت ورزشی در روستاها با اجرای چند پروژه عمرانی

وی با بیان اینکه سه پروژه عمرانی ورزشی در روستاهای فرم، کاردگرمحله و حسین‌آباد در دستور کار اداره ورزش فریدونکنار است، اظهار کرد: پروژه روستای فرم که از اعتبارات ملی استانی برخوردار است و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، اعتبار ۴۰۰ میلیون تومانی به آن تخصیص پیدا کرده که با این ملبغ پروژه به اتمام می‌رسد.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار خاطرنشان کرد: سالن ورزشی کاردگرمحله از دیگر پروژه‌های عمرانی است که دارای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و از اعتبار ۱۵۰ میلیون تومانی برخوردار شد و در مرحله بعد کمیته برنامه‌ریزی باز هم اعتبار به آن تخصیص پیدا می‌کند.

آری تصریح کرد: ۱۵۰ میلیون تومان به پروژه سالن ورزشی حسین‌آباد اختصاص پیدا کرد و با توجه به اینکه با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی همراه است این پروژه هم به اتمام می‌رسد.

وی عنوان داشت: مجوز دو چمن مصنوعی با تلاش‌های نماینده مجلس و پیگیری با وزیر ورزش به فریدونکنار اختصاص پیدا کرد که یکی از آن‌ها در پشت سالن شهدا و دیگری در روستای بزرگ‌بیشه‌محله احداث می‌شود.

این مسئول یادآور شد: پروژه مجموعه ورزشی روستای بی‌نمد که زمین آن توسط یکی از خیران به مساحت پنج هزار و ۴۰۰ متر اهدا شده در حال شروع به کار است که اگر این امر اجرایی شود زیرساخت‌های ورزشی روستاها تقویت می‌شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار با بیان اینکه به دنبال سرمایه‌گذاران بخشی خصوصی برای تقویت زیرساخت‌ها هستیم گفت: نقشه خانه والیبال که توسط یکی از سرمایه‌گذاران پیگیری می‌شود به اداره کل ارسال شده و به دنبال این هستیم تا در زمینی به مساحت دو هزار متر احداث شود.

آری از تاسیس باشگاه قابقرانی در فریدونکنار خبر داد و اظهار کرد: با همکاری خانم جمیله طهماسبی از ورزشکاران فریدونکنار و مربی تیم ملی کاناپولو بانوان به دنبال تاسیس یک باشگاه قایقرانی در این شهرستان هستیم.

وی ساختار ورزشی فریدونکنار را بیمار دانست و خاطرنشان کرد: هر زمان که ساختار بیمار باشد منجر به رفتار بیمارگونه می‌شود و متاسفانه هنوز هیات‌های ورزشی شهرستان ساختار اصلی خودشان را تشکیل نداده‌اند که این موضوع می‌تواند موجب چالش در رشته‌های ورزشی مختلف شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار از برگزاری مسابقات بین‌المللی کاراته در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: این مسابقات با حضور ۱۰ تیم خارجی و ۲۰ تیم داخلی در مرداد ماه به میزبانی فریدونکنار برگزار می‌شود که امیدواریم تمامی مسئولان، شهروندان و اصحاب رسانه برای برگزاری این مسابقات همکاری لازم را با اداره ورزش فریدونکنار داشته باشند.

آری اعتبارات ورزشی دولت را به استان مازندران به دور از انصاف دانست و اذعان داشت: در حالی که ظرفیت‌های ورزشی مازندران با استان‌های دیگر قابل مقایسه نیست اما همچنان اعتبارات مساوی با استان‌های دیگر به مازندران اختصاص پیدا می‌کند که این امر منصفانه نیست.

وی خاطرنشان کرد: درگذشته تنها رشته ورزشی فعال در فریدونکنار کشتی بود اما در حال حاضر می‌بینیم که این شهرستان در بسیاری از رشته‌ها مانند بهکاپ و کاراته حرف برای گفتن دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار با بیان اینکه حمایت‌هایی که در توان این اداره باشد برای ورزشکاران و هیات‌های ورزشی انجام می‌گیرد گفت: طبق اصل ۴۴ مکان‌های ورزشی باید به مزایده گذاشته شوند و سود حاصل از آن به اداره ورزش برگردد اما برای اینکه همکاری لازم با هیات ورزشی فوتبال صورت گیرد زمین ورزشی شهید آزادی به صورت رایگان در اختیار هیات فوتبال قرار دارد.

آری از تشکیل شورای ورزشی در ۲۳ روستای شهرستان خبر داد و تصریح کرد: در مراسمی با دعوت از روسای شورای ورزشی، پکیج ورزشی به مبلغ ۳۰ میلیون تومان مابین این روستاها توزیع شد.

وی افزود: در فریدونکنار و بنابر آمار سال گذشته تعداد دو هزار و ۷۰۰ ورزشکار سامان یافته، ۲۰ باشگاه خصوصی، ۹ باشگاه سرپوشیده اعم از دولتی و خصوصی، ۱۸ فضای ورزشی روباز، هشت مدرسه فوتبال، چهار سمن فعال و سه پروژه در دست اقدام وجود دارد.

کسب ۲۶۰ مدال توسط ورزشکاران فریدونکناری در سال ۹۷

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار با اشاره به آمار ورزشکاران و مدال آوران فریدونکنار در سال ۹۷ گفت: در سال گذشته مبلاد والی‌زاده و حسنی اللهقلی دو ورزشکار فریدونکناری بودند که توانستند در مسابقات جهانی به مقام دست پیدا کنند، همچنین پنج مقام بین‌المللی و سه مقام آسیایی سهم ورزش فریدونکنار بود.

آری ادامه داد: در مسابقات کشوری ورزشکاران فریدونکناری صاحب ۲۳ مدال طلا، ۳۷ نقره و ۲۶ برنز شدند، در مسابقات استانی ۴۸ طلا، ۵۵ نقره و ۶۱ برنز به ورزشکاران فریدونکناری رسید.

وی بر لزوم فعال شدن رشته‌های ورزشی با کمک مسئولان تاکید کرد و یادآور شد: اگر رشته‌ها و مکان‌های ورزشی بیشتری فعال شوند در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی تاثیر مستقیم دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار توجه به امور جوانان را مهم ارزیابی کرد و افزود: حدود ۲۰ دستگاه مانند سازمان تبلیغات، صنعت، معدن و تجارت، بهزیستی، آموزش و پرورش، اداره کار، هلال احمر و ادارات و دستگاه‌های دیگر برای توجه به امور جوانان شرح وظایف دارند و باید نسبت به این موضوع توجه جدی داشته باشند تا اقدامات شایسته‌ای برای جوانان فریدونکناری صورت گیرد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news