امروز : چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ - ۹:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس:

جمهوری اسلامی ایران مظهر مقاومت است / تسلیم شدن در مرام ملت ایران نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی و دیگر کشورهای منطقه به برکت مقاومت و تکیه بر توان داخلی توانستند به رفاه نسبی و امنیت منطقه‌ای دست پیدا کنند.

به گزارش بصیرنیوز، ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار ما و در تبیین بیانات رهبری که مقاومت را راه منطقی، عقلانی و فطری هر ملتی در برابر زورگویی و گردن کلفتی قدرت‌ها دانستند، اظهار کرد: اگر بخواهیم نگاه مصداقی به بیانات رهبری داشته باشیم، می‌توانیم برای نخستین نمونه به اشغال ۷۰ ساله رژیم صهیونیستی و مقاومت کشور فلسطین اشاره کنیم؛ از زمان شروع انتفاضه پی در پی کشور فلسطین به پیروزی رسید که نشان دهنده اثر مقاومت است.

وی با اشاره به اینکه درگذشته جنایت‌های زیادی در سرزمین فلسطین صورت می‌گرفت، خاطرنشان کرد: درحال حاضر و به برکت مقاومت، اسرائیل به محض هر حرکتی که در سرزمین‌های فلسطین انجام دهد با پاسخ محکم جبهه مقاومت رو به رو می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: سوریه و عراق از دیگر کشورهایی هستند که با مقاومت توانستند توطئه‌های آمریکا و گروه‌های تروریستی را خنثی کنند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران مظهر مقاومت است و اگر این مقاومت‌ها ادامه پیدا نمی‌کرد تاکنون این انقلاب وجود نداشت.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس با بیان نمونه‌هایی از مقاومت ملت ایران در برابر توطئه‌های دشمنان گفت: شهادت ۷۲ تن از یاران امام، جنگ و دفاع مقدس و پیمان‌های ناتو و ورشو بخشی از اتفاقاتی بود که ملت ایران با ایستادگی و مقاومت آن‌ها را پشت سر گذاشت.

نانواکناری ادامه داد: امروز هم تمام کشورهای مستکبر علیه جمهوری اسلامی متحد شدند تا به کشور ما آسیب بزنند اما با مقاومت مردم ایران و هدایت‌های مقام معظم رهبری نقشه‌های دشمنان نقش بر آب می‌شود.

وی افزود: یکی از نمونه‌های اخیری که شاید موجب عبرت بسیاری هم بتواند باشد، ورود ناو جنگی به خاورمیانه و تهدیدهای پی در پی سران آمریکایی به کشور ایران بود، اما با مقاومت مردم ایران و درایت رهبری موضع دشمنان ما تغییر پیدا کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نتایج مذاکره و معامله با دشمن، اظهار کرد: مذاکره و دیپلماسی باید از نوع عدالت، تامین منافع دو طرف و حفظ اقتدار باشد.

وی با بیان اینکه مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: آمریکا همان کشوری است که هواپیمای مسافربری ایران را سرنگون کرده و پشتیبان صدام در جنگ با ایران بوده است که نباید به این کشور هرگز اعتماد کرد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران تصریح کرد: اقدام اخیر آمریکا در عدم اجرای تعهدات خود در برجام بازی برد باختی را رقم زد؛ درحالی که قرار بود همه تحریم‌ها از بین برود اما این امر صورت نگرفت و کسانی که به دنبال مذاکره هستند باید این موضوع را در نظر داشته باشند که جمهوری اسلامی با کشوری که به دنبال سلطه طلبی باشد مذاکره نخواهد کرد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس با تبیین شرایط و توانمندی‌های فعلی جبهه مقاومت گفت: اگر نگاهی به گذشته داشته باشیم می‌بینیم که در زمان دفاع مقدس فشنگ و دیگر تجهیزات نظامی به کشور ما سهمیه داده می‌شد اما هم‌اکنون تمامی کشورهای جبهه مقاومت هم از نظر افکار عمومی و هم از نظر دفاعی در بهترین شرایط قرار دارند.

نانواکناری با بیان اینکه توجه افکارعمومی و قدرت کنونی جبهه مقاومت امروز با گذشته قابل مقایسه نیست افزود: جمهوری اسلامی و دیگر کشورهای منطقه به برکت مقاومت و تکیه بر توان داخلی توانستند به رفاه نسبی و امنیت منطقه‌ای دست پیدا کنند.

وی تاکید کرد: در مرام ملت ایران تسلیم شدن در برابر دشمنان نیست چراکه ما در برابر فشار و تنگنا فرزند رمضان و عاشورا هستیم و سرزمین ما سرزمین کربلا است و تهدیدهای کشورهای استکباری تاثیری بر اراده ما ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمن در زمینه ادامه فشار سیاسی و اقتصادی دیگر ناتوان شده است یادآور شد: به گفته ترامپ، درحالی که آمریکا هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کرده اما باید شبانه به کشور عراق سفر کند که این نشان دهنده ضعف آن‌ها است و هیچ توانی در ادامه فشار نخواهند داشت.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در پایان گفت: منطق مقاومت ریشه در عقلانیت و ارزش‌هایی که امام راحل برای مردم ما ترسیم کرده دارد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news