برگزاری مسابقات بین‌المللی کاراته با حضور هشت تیم خارجی در فریدونکنار

به گزارش بصیرنیوز، انصار آری در نشست خبری برگزاری رویداد بین‌المللی کاراته در فریدونکنار اظهار کرد: مسابقه بین‌المللی کاراته سبک کیوکوشین در فریدونکنار برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقات به مدت سه روز در تاریخ ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مرداد و با حضور هشت تیم خارجی و همچنین ورزشکاران ایرانی با عنوان یاد و خاطره شهدای شهرستان فریدونکنار و جام صلح و دوستی برگزار است.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار تصریح کرد: برگزاری این مسابقات یک فرصت بزرگی در زمینه اقتصادی و سیاسی است که همه باید با همکاری از این فرصت‌ها استفاده کنیم.

آری یادآور شد: باتوجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور برگزاری اینگونه رویدادها به نحوی جسارت می‌خواهد که خوشبختانه این جسارت در مسئولان فریدونکنار وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مسابقات در دو رده بانوان و آقایان برگزار می‌شود، گفت: محل برگزاری رقابت‌های بانوان در سالن معرفت و آقایان در سالن شهدا است.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار با بیان اینکه مسابقات بانوان چهارشنبه ۱۶ مرداد از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ برگزار می‌شود، اظهار کرد: افتتاحیه مسابقات در روز پنجشنبه ۱۷ مرداد ساعت ۹ صبح با حضور مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری همراه خواهد بود.

آری افزود: این مسابقات به صورت آزاد و در تمامی رده‌های سنی برگزار می‌شود که تاکنون از ۲۳ استان کشورمان برای حضور اعلام آمادگی کردند و حضور ورزشکاران هم منوط به ثبت نام در سایت فدراسیون است.

وی یادآور شد: اختتامیه این مسابقات در روز جمعه است که با معرفی نفرات برتر و اهدای جوایز پایان می‌پذیرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار ادامه داد: تیم‌های خارجی ژاپن، آذربایجان، افغانستان، عراق، ترکیه، گرجستان، پاکستان و ترکمنستان در این رقابت‌ها حضور دارند.

آری با اشاره به هزینه‌های برگزاری این رویداد، خاطرنشان کرد: هر ورزشکاری که قصد حضور در این مسابقات را دارد باید مبلغی را به حساب آقای فریدون فیروزی رئیس سبک کیوکوشین کای کان ساکاموتو جمهوری اسلامی ایران واریز کنند که از محل پرداخت این مبالغ هزینه‌های برگزاری این مسابقات تامین می‌شود.

وی تصریح کرد: جوایز مسابقات در دو بخش است که در بخش اول نفرات برتر تمامی رده‌های سنی کاپ، مدال و حکم دریافت می‌کنند اما در بخش بزرگسالان به ۱۰ نفر اول کاپ، مدال و حکم اهدا می‌شود به اضافه اینکه نفر اول سه میلیون تومان، نفر دوم دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نفر سوم دو میلیون تومان، نفر چهارم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و نفر پنجم یک میلیون تومان جایزه نقدی دریافت می‌کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار افزود: اگر نفر اول این مسابقات ورزشکاری از ایران باشد علاوه بر جوایز اعلام شده یک جایزه ویژه سفر به ژاپن به ارزش ریالی ۲۰ میلیون تومان برای آن درنظر گرفته شده است.

آری اظهار کرد: تاکنون بنابر اعلام رئیس سبک کیوکوشین، ۲۰۰ نفر از کشور ایران و ۱۲۴ نفر مسابقه دهنده از کشورهای دیگر در سایت فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران برای حضور در این مسابقات ثبت‌نام کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا