امروز : پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۱۴:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
دانشجوی دکتری اندیشه سیاسی مطرح کرد

دیپلماسی راهکار مناسبی در برابر آمریکا و اروپا نیست/ غرب در تقابل اندیشه‌ای با ایران قرار دارد

دانشجوی دکتری اندیشه سیاسی با اشاره به اینکه دیپلماسی راهکار مناسبی در برابر آمریکا و اروپا نیست گفت: غرب در تقابل اندیشه‌ای با ایران قرار دارد.

به گزارش بصیرنیوز، سیداحمد حسینی در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز با بیان اینکه دیپلماسی راهکار مناسبی برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران در برابر آمریکا و اروپا نیست، گفت: اگر تا دیروز آنهایی که به مذاکره و دیپلماسی امیدوار بودند، امروز دیگر آن نظر را ندارند و برجام نمونه مشخصی از نتیجه یک کار دیپلماتیک است.
وی با بیان اینکه فعالیت دیلماتیک در سطوح بین‌المللی را نفی نمی‌کنیم، تصریح کرد: در عرصه بین‌الملل صفر مطلق وجود ندارد و در هر دوره‌ای دوست و دشمن می‌تواند تغییر کند اما موضوع رژیم‌هایی چون آمریکا اسرائیل، ماهیتی است.
دانشجوی دکترای اندیشه سیاسی با تشریح این موضوع افزود: مبانی اندیشه‌ای ایران با غرب، دقیقا در تقابل با یکدیگر قرار دارد و به همین دلیل است که غرب در اجرای تعهدات، منفعلانه عمل کرده و هیچ تلاشی هم از سوی طرف غربی برای رفع این موضوع دیده نشده است، به عنوان مثال در موضوع برجام، با وجود تلاش همه جانبه ایران در اجرای تعهدات، غرب هیچ تلاشی برای اجرای آن نکرده است.
حسینی با بیان اینکه فهم درست از ماهیت بنادین کشورها، می‌تواند در به نتیجه رسیدن مناسبت‌های بین‌المللی تاثیرگذار باشد، خاطرنشان کرد: اینکه در عرصه بین‌الملل با نگاه خوشبینانه وارد میدان شویم و به اصل ماهیت و بنیاد عضو یا اعضای مقابلمان توجه نکنیم، بزرگترین اشتباه راهبردی است که نتیجه آن نیز، یک انحراف بزرگ است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا با وجود تفاوت این ماهیت اندیشه‌ای، مذاکره مفهوم پیدا می‌کند یا خیر، گفت: اینکه با تفاوت ماهیت‌های اندیشه‌ای مذاکره‌ای صورت نگیرد نگاه اشتباهی است اما اگر این نگاه متفاوت، به تقابل بدل شود، دیگر مذاکره نتیجه دلخواه را نخواهد داشت.
این دانشجوی دکترای اندیشه سیاسی با بیان اینکه مذاکره مجدد با آمریکا می‌تواند چاره کار باشد یا خیر، اظهار کرد: همانطور که گفتم، مذاکره کشورهایی که در تقابل اندیشه‌ای با هم قرار دارند به طور معمول به نتیجه مطلوب نمی‌رسد و مشکلات زیادی ایجاد می‌شود که نمونه‌اش برجام است.
حسینی با اشاره به اینکه شاید در مقطعی کوتاه و بنا بر دلایلی چون اغراق در پیروزی و یا شکست حزب مقابل در داخل، بر طبل پیروزی زده شود اما در نهایت نتیجه به دست آمده، منافع کشور را تامین نمی‌کند، گفت: متاسفانه تقابل ماهیت اندیشه‌ای در گروه‌های مختلف سیاسی در داخل وجود دارد و این امر، نتایج نامطلوبی را به همراه می‌آورد، البته این معنی نبود این گروه‌های سیاسی نیست.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1