امروز : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۵:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرماندار فریدونکنار:

سهمیه‌بندی بنزین موجب کمک به خانواده‌های کم‌بضاعت می‌شود/ بسیج تمامی امکانات برای انتخابات مجلس

فرماندار فریدونکنار با اشاره به اینکه سهمیه‌بندی و تغییر نرخ بنزین می‌تواند به خانواده‌های کم‌بضاعت کمک کند گفت: تمامی امکانات باید برای انتخابات بسیج شود.

به گزارش بصیرنیوز، محمدمهدی نصیری در پنجمین جلسه شورای اداری فریدونکنار که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: در بازدید از انهار بخش دهفری متوجه شدیم که برخی از پل‌ها مسدود شده و لایروبی مناسبی صورت نگرفته که اقدامات لازم باید به صورت جدی برای این امر دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه درحال انسداد نهر ولیعصر که کار بزرگی برای آینده فریدونکنار است هستیم، خاطرنشان کرد: باید پیش‌بینی فضای پر آب‌تر از این شود تا در زمان پرآبی فریدونکنار به مشکل خاصی برخورد نکند.

فرماندار فریدونکنار تصریح کرد: مسئولان جهادکشاورزی، بنیاد مسکن، بخشداران و شهرداری باید پیگیری و برآورد خسارت را در شهر و روستاها انجام دهند و لایروبی‌ها صورت گیرد چراکه ممکن است وضعیت به وخامت کشیده شود.

نصیری با تاکید بر ساماندهی مجوز چاه‌های کشاورزی گفت: آن‌چیزی که در عرف عمومی کشور به عنوان چاه تعریف می‌شود با آن‌چیزی که در فریدونکنار وجود دارد متفاوت است، چراکه کشاورزان اینجا از عمق ۸ تا ۱۰ متر که همان آب میان سطحی و سطحی است استفاده می کنند اما لازم است مجوزات پیگیری شود تا برای کشت دوم دچار مشکل نشویم.

این مسئول با قدردانی از زحمات خادمان موکب خدام‌الحسین(ع) اریعین، یادآور شد: از زحمات خادمان موکب خدام‌الحسین و همچنین مردم شریف فریدونکنار که در زمان اربعین با کمک‌هایی که داشتند و خدماتی که خادمان این موکب در کربلا به زائران سیدالشهدا(ع) ارائه دادند توانستند برگ زرینی به افتخارات این شهرستان به ثبت برسانند.

وی بر لزوم استفاده از فرصت‌ها و سرمایه‌ها تاکید کرد و ادامه داد: فریدونکنار شاید از جمله تنها شهرستانی در زمان سیل بود که با تشکیل ستاد کمک‌های مردمی توانست یک برنامه تدوین شده و با مصوبات مشخص، اثرگذاری بسیار مطلوبی را در مناطق سیل‌زده شهرستان پلدختر داشته باشد.

فرماندار فریدونکنار با اشاره به وضعیت تغییر نرخ بنزین اظهار کرد: سهمیه‌بندی و تغییر نرخ بنزین از تصمیمات شورای عالی هماهنگی اقتصادی بوده که سران قوا این تصمیم را گرفتند و به تایید کلی مقام معظم رهبری رسیده است.

نصیری خاطرنشان کرد: مصرف سالانه بنزین در کشور ما حدود ۱۲۰ میلیون لیتر است که حدود ۲۰ میلیون لیتر آن قاچاق می‌شود؛ به نسبت کشورهای اطراف قیمت بنزین در ایران بسیار پایین است و همین امر موجب می‌شود سرمایه های کشور به هدر رود.

وی با بیان اینکه نظام توزیع دارای مشکل است، تصریح کرد: متاسفانه درحال حاضر هرکسی که بیشتر مصرف کند از یارانه بیشتری برخوردار می‌شود که این امر بر خلاف عدالت اجتماعی است.

فرماندار فریدونکنار عنوان کرد: سهمیه‌بندی و تغییر نرخ بنزین می‌تواند به خانواده‌های کم‌بضاعت کمک کند و این امر به عدالت اجتماعی که یکی از شعارهای اصلی انقلاب بود نزدیک است.

نصیری ادامه داد: مقوله سهمیه‌بندی و تغیر نرخ بنزین باید از سوی مسئولان اجرایی برای مردم تبیین شود؛ تمام تلاش دولت این است که از گرانی جلوگیری شود که البته در جنگ اقتصادی و رسانه‌ای قرار داریم و نباید در دام دشمنان انقلاب قرار نگیریم.

وی بر لزوم مراقبت مسئولان دستگاه‌ها از تخلیه تلفنی و حفاظت از اماکن تاکید کرد و گفت: تنظیم بازار وظیفه همگانی است و این انتظار از مسئولان می‌رود که با همکاری بیشتر از افزایش قیمت جلوگیری به‌عمل آورند.

فرماندار فریدونکنار اظهار کرد: تمامی امکانات باید برای انتخابات بسیج شود؛ با همه کاندیدا رفیق بوده و تمام افرادی که شورای نگهبان تایید کنند ما مکلف به همکاری در چارچوب قانون هستیم.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1