امروز : پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۵:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در جلسه ستاد پشتیبانی از سیل‌زدگان مطرح شد

لزوم حفظ وحدت فریدونکناری‌ها برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان/ توجه به اسکان سیل‌زدگان امری ضروری است

جلسه ستاد حمایت پشتیبانی از سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان با حضور جمعی از مسئولان در فریدونکنار برگزار شد.

به گزارش بصیرنیوز، جلسه ستاد پشتیبانی از سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان با حضور حجت‌الاسلام جلالی امام جمعه، نصیری فرماندار و جمعی از مسئولان دستگاه های اداری، نهادی و مردمی در سالن اجتماعات فرمانداری فریدونکنار برگزار شد.

اقدام فوری برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان لازم است

حجت‌الاسلام سیدمحمود جلالی در این جلسه اظهار کرد: حادثه سیل سیستان و بلوچستان به میزان بسیار زیاد فاجعه‌بار بوده که نیاز دارد با جدیت به کمک مردم سیل زده بشتابیم.

وی بر لزوم حفظ وحدت رویه در سطح فریدونکنار برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان تاکید کرد و گفت: دستگاه‌ها و نهادها تمام تلاش خود را به‌کار گیرند تا کمک‌های خوبی برای مردم سیل‌زده ارسال شود.

امام جمعه فریدونکنار خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تاکید بر کمک همه جانبه از سوی ارگان‌ها و مردم داشتند و باید به فوریت اقدامات لازم برای کمک‌رسانی صورت گیرد.

لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در شهرستان برای تقویت کمک‌رسانی

محمدمهدی نصیری در این جلسه اظهار کرد: در حادثه سیل که استان سیستان و بلوچستان را درگیر کرده همه ما از نظر انسانی تکلیف داریم تا به مردم مظلوم آنجا کمک برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: در فریدونکنار سنت خوبی ایجاد شده که در زمان‌های حساس تمام ارکان با یک ستاد واحد برای یک هدف مشخص تلاش می‌کنند که تجربه‌های خوبی در سیل لرستان از همین اتحاد به‌دست آمد.

فرماندار فریدونکنار تصریح کرد: این بار هم باید در فریدونکنار با تجمیع نیرو و اراده بتوانیم کمک‌کار هموطنان عزیزمان در سیل سیستان و بلوچستان باشیم.

نصیری افزود: عوامل موکب خدام‌الحسین(ع) فعالیت خود را آغاز و جلساتی را با هیئت‌های مذهبی و مساجد برگزار کنند و همچنین بخشداران با مسئولان روستاها نشست داشته باشند تا بتوانیم از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی بر لزوم جلوگیری از سوءاستفاده‌ها در مسیر کمک‌رسانی تاکید کرد و یادآور شد: برخی افراد در این فضاها به دنبال سوءاستفاده هستند که نیاز است نیروی انتظامی با دقت بیشتری در این خصوص عمل کنند.

اعلام شماره حساب هلال احمر برای دریافت کمک‌های مردمی

هادی شفیع‌زاده در این جلسه اظهار کرد: از روز گذشته جمع‌آوری کمک‌های مردمی با استقرار چادرها در سطح شهر و روستاها انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد تمامی بانک‌ها و شماره کارت ۶١٠۴٣٣٧٩٩٩٩٩٩٩٩۶ نزد بانک ملت و یا شماره کارت ۵٨٩۴۶٣١٨۵٠٢۵٩٧٣٠ نزد باک رفاه کارگران و کد دستوری #۱۱۲* به نام جمعیت هلال احمر واریز کنند.

رئیس جمعیت هلال ‌احمر فریدونکنار با اشاره به کمک‌های غیرنقدی مورد نیاز تصریح کرد: پتو، موکت، زیرانداز، موادغذایی و لوازم بهداشتی از مهمترین نیازها برای سیل‌زدگان است.

شفیع‌زاده گفت: درحال حاضر وضعیت نامطلوبی در مناطق سیل‌زده حاکم بوده و حتی راه دسترسی برخی از روستاها برای کمک‌رسانی مسدود است.

توجه به اسکان سیل‌زدگان امری ضروری است

علی محسنی در این جلسه اظهار کرد: شهروندان و اهالی روستاها می‌توانند کمک های غیرنقدی خود را اعم از کنسروجات، خشکبار، موادغذایی، دارو، پوشاک، موکت، پلاستیک، چادر گروهی و وسایل گرمایشی را به پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج تحویل دهند.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر نیازی به حضور نیروهای انسانی و گروه‌های جهادی در مناطق سیل‌زده نیست و کمک‌ها پس از جمع‌آوری و تفکیک به سپاه کربلا مازندران اعزام و سپس به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود.

جانشین سپاه ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار با بیان اینکه کمک‌ها فقط نباید در زمینه موادغذایی متمرکز شود، تصریح کرد: اسکان سیل‌زدگان از موارد مهم و ضروری است که باید به آن توجه جدی شود چراکه در این وضعیت آب و هوایی، مردم مناطق سیل زده نیاز فوری به اسکان دارند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1