امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار خبر داد

صید ۲۷ تن ماهی توسط ماهی‌گیران فریدونکناری

مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار از صید ۲۷ تن ماهی توسط ماهی‌گیران فریدونکناری در نیمه اول فصل صیادی خبر داد.

به گزارش بصیرنیوز، جعفر احسانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: از ابتدای فصل صید امسال که در تاریخ ۲۰ مهر آغاز شد تاکنون در فریدونکنار به میزان ۲۷ تن ماهی از گونه‌های مختلف صید شده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان صید ماهی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در فریدونکنار با یک درصد افزایش رو به رو شده است.

مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار با اشاره به اینکه عمده افزایش صید در بین ماهیان، مربوط به ماهی کپور بوده است تصریح کرد: بنابر بررسی صورت گرفته صید ماهی کپور امسال افزایش چشمگیری داشته که در مجموع استان مازندران به ۳۰ هزار درصد افزایش رسیده است.

احسانی با بیان اینکه ماهیان استخوانی ازجمله ماهیان صید شده در فریدونکنار هستند، یادآور شد: ماهی سفید، کفال، کپور از جمله مهمترین گونه‌های موجود در دریای فریدونکنار هستند که در این بین ۸۰ درصد از ماهی سفید، ۱۰ درصد کفال و مابقی را سایر ماهیان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال هم مانند سال گذشته حدود ۲۹۰ تن صید در فریدونکنار انجام شود، افزود: دو شرکت تعاونی پره ماهی در فریدونکنار فعالیت دارند که بیشتر صید آنها ماهی سفید است که در بهمن ماه شروع می‌شود.

مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار گفت: هفته ای دو بار بازدید از بازار ماهی فروشان صورت گرفته و قیمت‌های سازمان شیلات به ماهی‌فروشان برای فروش اعلام می‌شود.

گفتنی است فریدونکنار دارای دو شرکت تعاونی پره ماهی و ۱۵۰ صیاد است که هر ساله از ۲۰ مهر تا ۲۰ فروردین اقدام به صید ماهی از دریای خزر می‌کنند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1