امروز : شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۲۰:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار خبر داد

ارزیابی بیش از ۲۶ هزار شهروند فریدونکناری در طرح غربالگری کرونا/ توزیع ۳۲۳ بسته حمایتی بین خانواده‌های نیازمند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار از ارزیابی بیش از ۲۶ هزار شهروند فریدونکناری در طرح غربالگری کرونا خبر داد و گفت: ۳۲۳ بسته حمایتی به ارزش ۸۰ میلیون تومان به خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

به گزارش بصیرنیوز، محمد برمر در جمع خبرنگاران با تبریک فرارسیدن عید نوروز و همچنین فرا رسیدن عید مبعث، با اشاره به خدمات جهادگران بسیجی در رزمایش جبهه سلامت شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: رزمایش مهار کرونا با محوریت سپاه شهرستان در گروه‌های پنج گانه  انجام شد.

وی از به‌کارگیری ۵۳۰ جهادگر بسیجی در شبکه رزمندگان و جهادگرانی بسیجی خبر داد و با اشاره به خدمات سفیران سلامت خاطرنشان کرد:‌ ماموریت گروه اول جهادگران بسیجی در قالب سفیران سلامت ترویج آموزش‌ها و توصیه‌های بهداشتی بین مردم بود که تا به امروز بالغ بر ۱۰۰ هزار بروشور آموزشی در درب منازل و بین کسبه بازار توزیع شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار با اعلام اینکه ۲۶ هزار و ۷۲۲  نفر از شهروندان فریدونکناری در طرح غربالگری کرونا ارزیابی شدند، افزود: گروه دوم که مدافعان سلامت هستند با همکاری پایگاه‌های مقاومت بسیج و خانه بهداشت محله به محله  طرح غربالگری را انجام دادند.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه فریدونکنار ادامه داد: ‌۴۱ محله شهرستان توسط جهادگران بسیجی هر سه روز یک بار به‌صورت شبانه‌روزی ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

برمر یادآور شد: ناظران سلامت به عنوان گروه سوم رزمندگان جبهه سلامت در عرضه بهداشتی نان در نانوایی‌ها، اغذیه فروشی‌ها و نیز تولید و توزیع هدفمند لوازم بهداشتی نظارت مستمر دارند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ کارگاه تولید ماسک بهداشتی و لباس‌های یک بار مصرف بیمارستانی و همچنین محلول‌های ضدعفونی در شهرستان راه‌اندازی شد گفت: ‌۱۵۷ خیاط بسیجی به‌صورت گروهی و خانگی تا به امروز ۱۹ هزار و ۷۰۰ ماسک بهداشتی و ۵۰۰ دست لباس یک بار مصرف بیمارستانی تولید کردند که بین مردم و مراکز درمانی توزیع شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار از توزیع دو هزار و ۶۰ پک بهداشتی شامل ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی بین خانواده‌های نیازمند و جهادگرانی که در عرصه سلامت مشغول به فعالیت هستند خبر داد و اظهارکرد: روایت فتح سلامت اقدامات چهارگروه ناظران، مدافعان و ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت را مستندسازی کرده و در فضای مجازی و رسانه‌های محلی منتشر می‌کند تا مردم هم  در جریان اقدامات رزمندگان جبهه سلامت برای مهار کرونا قرار بگیرند و هم موجب امیدآفرینی و روحیه بخشی در جامعه شود.

برمر با بیان اینکه ۳۲۳ بسته حمایتی به ارزش ۸۰ میلیون تومان به خانواده‌های نیازمند توزیع شد، خاطرنشان کرد:‌ بسته‌های حمایتی بین خانواده نیازمند به‌ویژه خانواده‌هایی که مبتلا به کرونا شدند توزیع شد و تهیه و توزیع این بسته‌های حمایتی تداوم دارد.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان خدمات مشترکی را به شهرستان‌های همجوار مثل بابلسر و محمودآباد می‌دهد تصریح کرد:‌ در فریدونکنار نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا راه‌اندازی نشده و کادر درمانی شهرستان مشغول خدمات‌دهی به مردم شهرستان‌های همجوار هستند، اما اگر در آینده پیش‌بینی  شد که در این شهرستان هم نقاهتگاه بیماران کرونایی راه‌اندازی شود، بسیج شهرستان آمادگی لازم را دارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به سال “جهش تولید” توسط مقام معظم رهبری گفت:‌ در راستای نامگذاری سال، کمک کردیم یک کارخانه مواد شیمیایی تبدیل به کارخانه مواد ضدعفونی شود و از اداره صمت، مجوز این کارخانه در ۳ ماه صادر شد و در حال حاضر منتظر مواد اولیه هستیم تابا راه‌اندازی این کارخانه تمامی مواد ضدعفونی ستاد پشتیبانی و مردم تامین شود.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه فریدونکنار با اشاره به کمپین در خانه بمانیم از مردم خواستار شد  تا با خادمان خود در بخش‌های نیرو‌های مسلح اعم از سپاه، بسیج، نیروی انتظامی به‌ویژه کادر درمانی  همکاری کنند و با رعایت توصیه‌های بهداشتی و در خانه ماندن موجب قطع زنجیره انتقال کرونا شوند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1