امروز : سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ - ۳:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار مطرح کرد

پیش‌بینی کشت مکانیزه در ۳۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری فریدونکنار/ لزوم صدور دستورالعمل‌های کرونایی برای کشاورزان

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود که امسال حدود ۳۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری به صورت مکانیزه کشت شود گفت: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مازندران باید دستورالعمل‌هایی در رابطه با بیماری کرونا صادر کرده تا کشاورزان و همچنین کارگران از تولید و اشتغال محروم نشوند.

به گزارش بصیرنیوز، محمد هادی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: یکی از سیاست‌های جهاد کشاورزی خروج کشت از حالت سنتی و رفتن به سمت صنعتی و توصیه برای کشت مکانیزه با استفاده از دستگاه‌های نشاکار است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در زمینه فرهنگ‌سازی کشت مکانیزه صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که امسال حدود ۳۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری به صورت مکانیزه کشت شود که اگر این میزان تحقق پیدا کند نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۲٫۵ برابری خواهیم بود.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار تصریح کرد: با رونق کشاورزی مکانیزه، سطح زیر کشت افزایش و هزینه تولید کشاورزان کاهش پیدا می‌کند.

وی درخصوص وجود بیماری کرونا همزمان با فصل نشاکاری و نحوه به‌کارگیری کارگران، گفت: به‌کارگیری کارگران در زمین‌های کشاورزی امری طبیعی است اما باتوجه به شیوع بیماری کرونا، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مازندران باید دستورالعمل‌هایی را دراین خصوص صادر کرده تا کشاورزان و همچنین کارگران از تولید و اشتغال محروم نشوند.

هادی‌زاده یادآور شد: ۲۴ نفر از کشاورزان فریدونکنار برای دریافت تسهیلات دستگاه نشاکار به بانک معرفی شدند که تاکنون ۱۳ نفر از آنان این تسهیلات را دریافت و دستگاه را تحویل گرفتند.

وی تصریح کرد: امسال یک بانک نشا در زمین یکی از کشاورزان احیا شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1