امروز : جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۲۹ - ۱۵:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
با حضور جمعی از مسئولان؛

نخستین نشا مکانیزه برنج در فریدونکنار انجام شد+عکس

نخستین نشا مکانیزه برنج با حضور جمعی از مسئولان در فریدونکنار انجام شد.

به گزارش بصیرنیوز، نخستین نشا مکانیزه برنج در فریدونکنار با حضور نصیری فرماندار، محمدی بخشدار مرکزی، هادی‌زاده مدیرجهاد کشاورزی و جمع دیگر از مسئولین شهرستانی در شرق فریدونکنار انجام شد.

محمد هادی‌زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار در حاشیه کشت نشا مکانیزه و در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: سطح زیر کشت مکانیزه برنج در سال جاری نسبت به سال قبل چهار برابر رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: فریدونکنار با برخورداری از ۶ هزار و ۲۳ هکتار اراضی کشاورزی و چهار هزار و ۴۲۰ بهره‌بردار از شهرستان‌های پیشرو در امر کشاورزی است.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار با بیان مزایای کشت مکانیزه گفت: از مزایای کشت مکانیزه می‌توان به کاهش سختی کار، صرفه‌جویی در وقت، انجام به موقع عملیات کشاورزی، افزایش محصول، افزایش بهره‌گیری از نیروی کار و کاهش هزینه‌های تولید نام برد.

هادی‌زاده یادآور شد: در سال جدید تعداد ۲۴ نفر متقاضی دریافت دستگاه نشاکار برنج از فریدونکنار به بانک عامل معرفی و تعداد ۱۸ نفر موفق به خرید دستگاه نشاکار شدند و در حال حاضر نیر ۵ متقاضی جدید به بانک عامل معرفی شدند.

وی تصریح کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا، کشت مکانیزه برنج موجب جلوگیری از تجمع کارگران در مزارع برنج و بهترین راهکار برای قطع زنجیره انتقال کرونا است.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1