امروز : یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۳:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
کارشناس مسائل سیاسی:

“ماهواره نور” پازل توان نظامی و دفاعی ایران را کامل کرد/ فروریختن هژمونی آمریکا با فضایی شدن سپاه

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه “ماهواره نور” پازل توان نظامی و دفاعی ایران را کامل کرد گفت: بزرگترین ضربه‌ای که کشور ایران با پرتاب ماهواره وارد کرد فروریختن هژمونی آمریکا بود.

به گزارش بصیرنیوز،سیدامیر سادات‌کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار  با اشاره به اینکه قوای نظامی جمهوری اسلامی ایران درحال رشد و سپری کردن روند سعودی هستند، اظهار کرد: پیشرفت‌های بسیار خوبی هم در سپاه، وزارت دفاع و ارتش جمهوری اسلامی ایران قابل مشاهده است که در زمینه نظامی کارهای خارق‌العاده‌ای انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه قوای نظامی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا عملکرد بسیار مطلوبی را داشتند، خاطرنشان کرد: درحالی که تا چندی پیش باید برای بیماری‌های مختلف، دستگاه‌هایی را از آمریکا با مبالغ هنگفت وارد می‌کردیم اما امروز، وزارت دفاع به میزان یک دهم قیمت و با همان کیفیت آن را تولید می‌کند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه روند رو به رشد قوای نظامی پس از جنگ تحمیلی آغاز شد، گریزی به نامگذاری شعار سال از سوی رهبر انقلاب مبنی بر “جهش تولید” زد و گفت: نامگذاری “جهش تولید” به معنای عقب‌ماندگی قابل توجهی است که با سرعت عادی قابل جبران نیست؛ باتوجه به اینکه در زمینه تولید چندین سال دچار مشکل هستیم با یک رونق تولید عادی قابل برطرف شدن نیست و نیاز به جهش دارد.

سادات‌کرمی تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از جنگ تحمیلی به سه اصل مهم احصا نیازمندی‌ها، شناسایی توانمندی‌ها داخلی و جهت‌دهی منابع به سمت نیازهای شناسایی شده توجه کرد و امروز توانست تمام نیازمندی‌های خود را در زمینه دفاعی برطرف کند.

وی با بیان اینکه  در زمینه تولید مسئولان باید به سه اصل گفته شده توجه کنند تا شاهد تحول باشیم، ادامه داد: درحال حاضر نیازمندی‌های فراوانی در زمینه صنعت و ادارات و همچنین ظرفیت‌های زیادی در دانشگاه‌های صنعتی و نخبگان وجود دارد و نیاز است تمام امکانات و منابع به بخش صنعتی و تولیدی اختصاص پیدا کند.

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: برای اینکه یک کشور بتواند امنیت خود را حفظ کند نیاز به رصد تحرکات دشمن دارد و ماهواره نور به این موضوع کمک می‌کند.

سادات کرمی هدف‌یابی موشک‌های تهدید کننده و ارائه اطلاعات را از جمله ویژگی‌های ماهواره نور دانست و یادآور شد: اگر بخواهیم به یک خلا در حوزه نظامی و امنیتی اشاره کنیم و بگوییم که اگر آن مورد برطرف می‌شد ما به قوای نظامی شکست‌ناپذیر از لحاظ تجهیزات تبدیل می‌شدیم، همین حضور ماهواره نظامی در فضا بود که با پرتاب آن توسط سپاه پاسداران پازل توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران کامل شد.

وی افزود: مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی معنویت، اتکال به خدا، بدنه مردمی و روحیه جهادی و بسیجی و استشهادی است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه پرتاب ماهواره نور به فضا پیام‌های زیادی را برای دشمنان انقلاب اسلامی به همراه داشته است اظهار کرد: بزرگترین ضربه‌ای که کشور ایران با پرتاب ماهواره به آمریکا و رژیم هژمونی دنیا وارد کرد فقط مختص قدرت نظامی نیست بلکه فروریختن ابهت آمریکا بود.

سادات کرمی خاطرنشان کرد: درحالی که آمریکا با قدرت نظامی خود محاسبات دنیا را تعیین می‌کرد اما در سال‌های اخیر و با اقداماتی که از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نهادهای نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران در قضایای شکار پهپاد آمریکایی و حمله موشکی به پایگاه آمریکا در عین‌الاسد صورت گرفت، معادلات به نفع جمهوری اسلامی تغییر پیدا کرد و به دنیا ثابت شد که می‌توان هیمنه آمریکا را شکست و این کشور قدرت پاسخ هم نداشته باشد.

وی تصریح کرد: با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا، اما ایران به همه دنیا ثابت کرد که می‌توان در برابر این تحریم‌ها ایستاد و به پیشرفت‌های زیادی از جمله ارسال ماهواره به فضا هم دست پیدا کرد که این پیام می‌تواند به کشورهایی که درحال مشاهده افول آمریکا هستند و به دنبال یک الگو بودند قابل توجه باشد.

کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: آمریکا به درجه‌ای از افول رسیده که حتی توان پشتیبانی از سلامت خود را ندارد و پزشکان آمریکایی باید برای دفاع از سلامت خود کیسه زباله به تن کنند.

سادات کرمی گفت: در شرایطی که آمریکا و کشورهای اروپایی از رویارویی با ویروس کرونا عاجز مانده و حتی تجهیزات پزشکی مناسبی را در اختیار ندارند، اما جمهوری اسلامی اقدام به ساخت و پرتاب ماهواره به فضا می‌کند که نشان دهنده عزت، اقتدار و پیشرفت مستمر یک کشور است.

وی با اشاره به اینکه  هرجایی که در کشور مدیریت انقلابی وجود داشت شاهد پیشرفت‌های چشم‌گیری بودیم تاکید کرد: درحالی که وزارت دفاع و قوای نظامی کشور اقدام به تولید خودروهای ضد مین و موشک های فوق پیشرفته می‌کنند که در دنیا بی‌نظیر است اما متاسفانه خودروهای ما بسیار ضعیف هستند که نشان از تفاوت مدیریت انقلابی و غیرانقلابی دارد و تا زمانی که به سمت مدیریت انقلابی در تمامی زمینه‌ها حرکت نکنیم دوگانگی پیشرفت و عقب‌ماندگی را شاهد خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1