امروز : دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۱:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
کارگردان فریدونکناری مطرح کرد

پویش “به وقت روشنایی” راهی برای فرهنگ‌سازی کاهش مصرف برق

کارگردان و نمایشنامه‌نویس فریدونکناری گفت: پویش “به وقت روشنایی” راهی برای فرهنگ‌سازی در کاهش مصرف برق است.

به گزارش بصیرنیوز، محمدرضا احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در رابطه با پویش “به وقت روشنایی”، اظهارکرد: همه انسان‌ها به صورت زنجیروار مانند دانه‌های یک تسبیح به یکدیگر متصل و وابسته بوده و بر هم اثرگذار هستند.

وی با اشاره به اینکه هر یک از افراد جامعه باید در نگهداری منابع انسانی تلاش کند خاطرنشان کرد: همانگونه که در دستورات دینی ما سفارش شده باید از هرگونه اسراف جلوگیری شود چراکه قناعت کردن از سفارش‌های دین ما بوده و باید در تمام زمینه‌های زندگی نسبت به آن عمل شود.

این کارگردان و نمایشنامه‌نویس با بیان اینکه صرفه‌جویی در منابع انرژی و به‌ویژه مصرف برق بسیار ضروری است، تصریح کرد: باتوجه به اینکه در روزهای گرم سال قرار داریم و این گرما موجب افزایش مصرف برق در کشور می‌شود باید با همدلی و همراهی در جامعه نسبت به مصرف برق صرفه‌جویی داشته باشیم.

احمدی بر لزوم فرهنگ‌سازی مناسب برای بهینه مصرف کردن منابع انرژی تاکید کرد و گفت: اگر تمامی افراد در زندگی شخصی و کاری خودشان، بهینه مصرف کردن برق را برای خود یک عادت تلقی کنند و همین امر را به فرزندان خود آموزش دهند می‌توانیم گام بزرگی برای کاهش اتلاف انرژی برداریم.

وی با اشاره به اینکه من و خانواده‌ام برای کنترل مصرف برق به پویش “به وقت روشنایی” می‌پیوندیم گفت: خاموش کردن ۱۵ دقیقه‌ای کولر در ساعت‌های اوج مصرف که بین ساعت ۱۳ تا ۱۷ بوده و قرار دادن دمای کولر بین ۲۴ تا ۲۶ درجه در هر منزل به میزان ۱۰ میلیون تومان در هزینه تولید برق به کشور کمک می‌کند.

این چهره فرهنگی و مدرس کلاس‌های بازیگری گفت: از همه چهره‌های فرهنگی و اقشار مختلف جامعه دعوت می‌کنم با پیوستن به پویش “به وقت روشنایی” در مصرف برق صرفه‌جویی کرده چراکه با مصرف بهینه می‌توانیم شاهد کم شدن خاموشی‌ها باشیم و همچنین حاصل این صرفه‌جویی به مناطق محروم اختصاص داده می‌شود.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1