امروز : چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۱:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در گفت‌وگو با بصیرنیوز مطرح شد

انتقاد مدیرکل بهزیستی از ادارات برای جدی نگرفتن مناسب‌سازی

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه متاسفانه ادارات دولتی سطح استان هنوز در زمینه مناسب‌سازی ورود جدی نداشته‌اند گفت: دستگاه‌های اجرایی مازندران تاکنون فقط ۳۰ درصد در زمینه مناسب‌سازی عملکرد داشته‌اند.

به گزارش بصیرنیوز، فرزاد گوهردهی در گفت‌وگو با خبرنگار ما درخصوص وضعیت مناسب‌سازی اماکن و معابر شهری و دولتی برای توانخواهان، اظهارکرد: مناسب‌سازی معابر، اماکن عمومی و ادارات یکی از موضوعاتی است که به جدیت در دستور کار ما است و همچنان برای رفع این مشکل پیگیری لازم صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه چندین نشست با مسئولان استانداری و سازمان نظام مهندسی استان برای موضوع مناسب‌سازی سطح شهرها برگزار شده است، خاطرنشان کرد: مناسب‌سازی فقط برای معلولان نیست بلکه ۴۰ درصد جمعیت استان مازندران نیاز به برخورداری از خدمات مناسب‌سازی دارند.

مدیرکل بهزیستی مازندران تصریح کرد: در صورتی که مناسب‌سازی در سطح جامعه انجام شود، استقلال افراد توانخواه و سالمند حفظ شده و هویت بیشتر و بهتری پیدا می‌کنند.

گوهردهی با بیان اینکه متاسفانه ادارات دولتی سطح استان بر اساس برآوردهای صورت گرفته توسط بهزیستی هنوز در زمینه مناسب‌سازی ورود جدی نداشته‌اند گفت: دستگاه‌های اجرایی مازندران تاکنون فقط ۳۰ درصد در زمینه مناسب‌سازی عملکرد داشته‌اند.

این مسئول ادامه داد: درحالی که طی جلسه‌ای با حضور معاون عمرانی استانداری و شهرداران سراسر استان نسبت به امر مناسب‌سازی برای حضور بهتر و بیشتر نیازمندان در سطح جامعه تاکید شد و قانون‌های مرتبط هم وجود دارد اما هنوز اتفاق مطلوبی صورت نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: درحال پیگیری برای برگزاری جلسه با حضور فرمانداران سطح استان البته به‌صورت مجازی هستیم تا دغدغه‌های توانخواهان و افراد نیازمند در این زمینه برطرف شود.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1