امروز : چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۲۳:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس اداره حیات وحش محیط‌زیست مازندران خبر داد

مهاجرت درنای سیبری برای سیزدهمین سال به فریدونکنار/ مردم حامی درنا هستند

رئیس اداره حیات وحش محیط‌زیست مازندران از ورود درنای سیبری برای سیزدهمین سال به فریدونکنار خبر داد و گفت: مردم این شهرستان حامی درنا هستند.

به گزارش بصیرنیوز، کوروس ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهارکرد: عصر امروز(چهارشنبه) حوالی ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه محیط‌بانان سرخرود با ارائه گزارشی از ورود تک درنای سیبری به این منطقه خبر دادند که با عبور از دامگاه سرخرود به سمت دامگاه فریدونکنار ارتفاع کم کرده است.

وی با اشاره به اینکه به‌علت عدم حضور محیط‌بانان فریدونکنار و عدم مشاهده ورود درنا، این گزارش توسط آن‌ها داده نشده است خاطرنشان کرد: باتوجه به شناختی که از محیط‌بانان منطقه سرخرود دارم که از افراد باتجربه این کار هستند و هم‌اکنون زمان مهاجرت فرارسیده این گزارش از سوی اداره کل محیط‌زیست تایید می‌شود.

رئیس اداره حیات وحش اداره کل محیط‌زیست مازندران با بیان اینکه زمان معمول مهاجرت درنای سیبری در هفته نخست آبان ماه است تصریح کرد: درنای سیبری امسال نسبت به سال گذشته با یک هفته تاخیر به تالاب فریدونکنار سفر کرده است.

ربیعی با تاکید بر اینکه منطقه دامگاه‌ها کنترل شده هستند، افزود: دامگاه‌داران و مردم فریدونکنار حامی درنا هستند به این حیوان احترام گذاشته و آن را سمبل تالاب دانسته و وجود درنا را در تالاب عامل کلیدی برای حفاظت و ورود این‌گونه نادر، موجب خرسندی مردم منطقه می‌شود.

وی با اشاره به سن تخمینی این پرنده گفت: بنابر برآوردها درنای سیبری هم‌اکنون باید بالای ۳۰ سال سن داشته باشند.

به گزارش بصیرنیوز، امسال ۱۳امین سالی است که درنا به فریدونکنار سفر می‌کند و طول این سال‌ها فقط یک سال به این منطقه نیامده است.

 

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1