امروز : پنج شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۲۰:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس اداره صنعت فریدونکنار خبر داد

توزیع ۱۵ تن روغن توسط ۲۰ عامل فروش در فریدونکنار/تشدید اجرای طرح ملی محدودیت اصناف

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار از توزیع ۱۵ تن روغن توسط ۲۰ عامل فروش در این شهرستان خبر داد و گفت: طرح ملی محدودیت اصناف در روزهای آینده تشدید می‌شود.

به گزارش بصیرنیوز، اسماعیل اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهارکرد: از دو هفته قبل تاکنون در دو مرحله ۱۵ تن روغن در بین ۲۰ عامل فروشنده شهرستان فریدونکنار توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۵ تن مرغ در دو مرحله اجرای طرح تنظیم بازار در شهرستان توزیع شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار تصریح کرد: باتوجه به اینکه روغن باید از سوی کارخانه‌های توزیع کننده به‌صورت سهمیه‌ای به شهرستان‌ها اختصاص داده شود اما برخی از این شرکت‌ها اعلام کردند به دلیل نرسیدن مواد اولیه هنوز نمی‌توانیم سهمیه مورد نظر را تزریق کنیم.

اسماعیلی یادآورشد: این مشکل به سازمان منعکس شد که با پیگیری صورت گرفته به محض تحویل سهمیه مواد اولیه، روغن تولید و به شهرستان‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

وی درخصوص نحوه توزیع روغن به فروشگاه‌ها گفت: روغن سهمیه‌ای فقط به خُرده فروش‌ها اختصاص داده می‌شود و فروشگاه‌های بزرگ از سهمیه مراکز نمایندگی خود استفاده می‌کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار اظهارکرد: قبل از اینکه روغن از سوی کارخانه‌ها به فروشگاه‌ها تحویل شود لیست آن شبانه برای ما ارسال می‌شود و به فروشندگان اعلام شده که این کالا باید توسط بازرسان اداره صمت بر اساس بارنامه رویت شده و سپس به فروش برسد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه فروشندگان مجاز به فروش کالای اجباری همراه با روغن نیستند خاطرنشان کرد: در فریدونکنار چند مورد فروش کالای اجباری مشاهده شد که با آن‌ها برخورد صورت گرفت و همچنین به فروشندگان تاکید شد برای رعایت عدالت به هر خریدار یک روغن فروخته شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه مردم زمانی که کمبود را احساس کنند تقاضای بیشتری دارند و همین موضوع می‌تواند مشکلات زیادی را به‌وجود آورد.

این مسئول با بیان اینکه روغن به میزان کافی در فریدونکنار وجود دارد یادآورشد: شاید برخی از فروشگاه‌های کوچک به خاطر انتظار سهمیه روغن موجود نداشته باشند اما عمده‌فروش‌ها دارای این کالا هستند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار با اشاره به اجرای محدودیت‌ها برای اصناف گفت: بنابر دستور ستاد ملی کرونا به غیر از فروشگاه‌های خدمات‌رسان تمامی صنوف باید از ساعت ۱۸ تعطیل شوند که این امر در فریدونکنار هم اجرایی می‌شود.

اسماعیلی افزود: برخی از این کسبه‌ها درد دل‌هایی داشتند که ما به مسئولان بالادستی منعکس کردیم اما گفته شد باتوجه به اینکه طرح ملی است همه موظف به رعایت آن هستند.

وی ادامه داد: در دومین روز این طرح واحدهای صنفی همکاری خوبی داشتند و با حضور نیروی انتظامی، بهداشت و اتاق اصناف تذکرهای لازم ارائه شد که مغازه‌ها از ساعت ۱۸ تا ۱۹ به فعالیت خود پایان دادند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار از ادامه این طرح خبر داد و اظهارکرد: در ادامه قرار شده دستگاه‌های نظارتی و سایر دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را برای اجرای بهتر این طرح با ما داشته باشند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1