امروز : سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳ - ۱۲:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شروط جان کری برای امضای توافقنامه نهایی هسته‌ای با ایران

به گزارش بصیر به نقل از  فرهنگ نیوز، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس آیپک در سال ۲۰۱۴ تکرار کرد که آمریکا به ایران اجازه نخواهد داد به سلاح هسته‌ای دست‌یابد. بااین‌حال عدم اشاره جان کری به چگونگی محدودسازی برنامه هسته‌ای ایران بیانگر اختلاف نظر میان اسرائیل و آمریکا درباره توافق نهایی […]

به گزارش بصیر به نقل از  فرهنگ نیوز، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس آیپک در سال ۲۰۱۴ تکرار کرد که آمریکا به ایران اجازه نخواهد داد به سلاح هسته‌ای دست‌یابد. بااین‌حال عدم اشاره جان کری به چگونگی محدودسازی برنامه هسته‌ای ایران بیانگر اختلاف نظر میان اسرائیل و آمریکا درباره توافق نهایی بر سر برنامه هسته‌ای تهران است.

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد این کشور تنها درصورتی توافقنامه نهایی را با ایران امضا خواهد کرد که تهران قادر به اجرای این سه شرط باشد: “ابتدا ایران باید اطمینان دهد که نمی‌خواهد به سلاح هسته‌ای دست یابد. دوم تضمین کند این برنامه تنها مقاصد صلح‌آمیز را دنبال می‌کند و آخر این‌که امکان دسترسی به تأسیسات هسته‌ای را فراهم سازد تا درصورت اقدام برای ساخت بمب زمان لازم برای عکس‌العمل را داشته باشیم”.

وی اعلام کرد: باید بتوانیم به چشمان مردم دنیا نگاه کرده به آنها بگوییم که دیپلماسی را امتحان کرده‌ایم.

کری به افراد حاضر در اجلاس آیپک اطمینان داد درصورتی که این استانداردها رعایت نشود توافقی امضا نخواهد شد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news