امروز : سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳ - ۱۲:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

همکاری‌های نظامی آمریکا با روسیه تعلیق شد

به گزارش بصیر به نقل از فرهنگ نیوز،  «جان کربی» سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در پی مداخله روسیه در کریمه، آمریکا همه همکاری‌های نظامی بین واشنگتن و مسکو را به‌حالت تعلیق درآورده است». کربی گفت: «براساس این تصمیم، تمرین‌های نظامی و نشست‌های دوجانبه، توقف کشتی‌ها و برگزاری کنفرانس‌هایی در زمینه اجرای طرحهای نظامی تعلیق […]

به گزارش بصیر به نقل از فرهنگ نیوز،  «جان کربی» سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در پی مداخله روسیه در کریمه، آمریکا همه همکاری‌های نظامی بین واشنگتن و مسکو را به‌حالت تعلیق درآورده است».

کربی گفت: «براساس این تصمیم، تمرین‌های نظامی و نشست‌های دوجانبه، توقف کشتی‌ها و برگزاری کنفرانس‌هایی در زمینه اجرای طرحهای نظامی تعلیق می‌شوند».

وی افزود: «با وجود اینکه پنتاگون در روابط نظامی خود با فدراسیون روسیه که طی سالهای اخیر نیز پیشرفت داشته، منافع زیادی کسب کرده است، اما با توجه به حوادث اخیر در اوکراین، تصمیم گرفتیم همه همکاری‌های نظامی خود را با آن کشور به حالت تعلیق درآوریم».

این سخنگو اضافه کرد: «ما از روسیه می‌خواهیم برای کاهش بحران در اوکراین تلاش و نیروهای خود را از کریمه خارج کند و به پایگاه‌های خود بازگرداند».

وی خاطرنشان کرد: «نظامیان آمریکا اوضاع را در این منطقه از نزدیک زیر نظر دارند و در تماس مستقیم با متحدان آمریکا به‌ویژه کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هستند».

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news