امروز : سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳ - ۱۲:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازگشت تروریستها از سوریه خطرناک ترین پرونده پیش روی دولت تونس است

به گزارش بصیر به نقل از خبر گزاری مهر،”مهدی جمعه” نخست وزیر موقت تونس اعلام کرد که بازگشت تروریستهایی را که وی جهادی خواند،خطرناک ترین و بحرانی ترین پرونده ای است که در حال حاضر دولت تونس با آن روبرو است. وی گفت: بازگشت جهادی ها(تروریستهای تکفیری) از جبهه های جنگ سوریه یک خطر واقعی […]

به گزارش بصیر به نقل از خبر گزاری مهر،”مهدی جمعه” نخست وزیر موقت تونس اعلام کرد که بازگشت تروریستهایی را که وی جهادی خواند،خطرناک ترین و بحرانی ترین پرونده ای است که در حال حاضر دولت تونس با آن روبرو است.

وی گفت: بازگشت جهادی ها(تروریستهای تکفیری) از جبهه های جنگ سوریه یک خطر واقعی و بزرگ برای تونس محسوب می شود.

نخست وزیر تونس در ادامه افزود: با مقامات برخی کشورها از جمله مغرب و الجزایر که در این خصوص تجربیاتی داشتند مذاکراتی انجام دادیم و آنها وعده هایی را برای پشت سر گذاشتن این بحران به ما ارائه کردند.

“لطفی بن جدو” وزیر کشور تونس هفته گذشته اعلام کرده بود تعداد تروریست هایی که از جبهه های داخلی سوریه به تونس بازگشته اند به ۴۰۰ نفر می رسد که به تسلیحات جنگی و بمب مسلح هستند.

این درحالی است که آمار دقیقی از تعداد تونسی هایی که برای جنگ با ارتش سوریه به گروههای تروریستی پیوسته اند، در دست نیست، اما بر اساس گزارش های منتشر شده هزاران تروریست تونسی در سوریه در حال جنگ با ارتش این کشور هستند.

در همین راستا  وزیر کشور تونس پیشتر اعلام کرده بود: تنها در سال ۲۰۱۳ از خروج حدود ۸۰۰۰ جوان تونسی از کشور که قصد داشتند به سوریه بروند جلوگیری به عمل آمده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news