امروز : چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴ - ۱۲:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

احتمال حضور ژاپن در صنعت هسته ای ایران

به گزارش بصیر به نقل از  فرهنگ نیوز ، وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ظهر امروز طی سخنرانی در کیدانرن (فدراسیون تجاری ژاپن) رویکرد سیاست خارجی و اقتصادی ایران را تشریح کرد. وی با اشاره به روابط خوب و سنتی ایران و ژاپن گفت: ژاپن همواره یک دوست نزدیک ایران بوده است.ژاپن همواره درک […]

به گزارش بصیر به نقل از  فرهنگ نیوز ، وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ظهر امروز طی سخنرانی در کیدانرن (فدراسیون تجاری ژاپن) رویکرد سیاست خارجی و اقتصادی ایران را تشریح کرد.

وی با اشاره به روابط خوب و سنتی ایران و ژاپن گفت: ژاپن همواره یک دوست نزدیک ایران بوده است.ژاپن همواره درک بهتری از واقعیات و تحولات در ایران داشته است و بر این مبنا تقویت و گسترش هرچه بیشتر در روابط دوجانبه امکان پذیر ، و زمینه ها و چشم انداز همکاریهای وسیع تر منطقه ای و بین المللی روشن و مثبت است.

وزیر خارجه ظرفیتهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های نفت و گاز و جایگاه منطقه ای ایران و همچنین برنامه های توسعه جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد و خاطر نشان ساخت ظرفیتهای بسیار زیادی برای گسترش روابط فراهم است و دولت ایران هیچگونه مانعی برای روابط با ژاپن را ندارد.

وی در این سخنرانی رویکرد جمهوری اسلامی ایران نسبت به مذاکرات هسته ای را تشریح کرد و گفت: بر اساس توافق ژنو و برنامه اقدام مشترک گام نهایی شامل همکاری در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است و بر این اساس مشارکت ژاپن در صنعت هسته ای ایران نیز فراهم خواهد شد.

وزیر خارجه خاطر نشان کرد: با اشاره به تلاش برخی کشورها برای ایجاد تردید و بحران در زمینه فعالیت هسته ای ایران تصریح کرد: ایران هیچگاه به دنبال استفاده غیر صلح آمیز از انرژی هسته ای نبوده است و این تبلیغات غیر واقعی و بحران ساز به تحریمهای ظالمانه و به عدم اعتماد متقابل منجر شده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news