امروز : چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴ - ۱۳:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حمله دزدان دریایی به نفتکش ایرانی ناکام ماند

      به گزارش بصیر به نقل از ایرنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری در حاشیه مراسم افتتاح پروژه ارتباطی و طرح مخابراتی پایگاه دریایی سیرجان، از درگیری ناو گروه ۲۹ نیروی دریایی ارتش با دزدان دریایی خبر داد. وی گفت: ناوگروه ۲۹ نیروی دریایی ارتش در دریای سرخ حضور دارد و در ۱۲ […]

 

 

 

به گزارش بصیر به نقل از ایرنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری در حاشیه مراسم افتتاح پروژه ارتباطی و طرح مخابراتی پایگاه دریایی سیرجان، از درگیری ناو گروه ۲۹ نیروی دریایی ارتش با دزدان دریایی خبر داد.

وی گفت: ناوگروه ۲۹ نیروی دریایی ارتش در دریای سرخ حضور دارد و در ۱۲ اسفندماه دو گروه دزدان دریایی در تنگه باب المندب به نفتکش جمهوری اسلامی حمله کردند که با قدرت دریایی نیروهای ما مواجه شده و پا به فرار گذاشتند.

وی اظهار داشت: اولویت کاری نیروی دریایی، تدابیر مقام معظم رهبری است و حضور در دریاهای آزاد به معنای پیام صلح و دوستی و تأمین امنیت اقتصاد کشور است.

دریادار سیاری افزود: اجرایی کردن تدابیر رهبری نظام و فرماندهی معظم کل قوا در عرصه دریا، امنیت را برای دریاها تأمین کرد و ما دیپلماسی دفاعی را که هم در زمان جنگ و هم صلح باید فعال باشد، تحکیم بخشیده ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: بر اساس فرمایشات فرمانده معظم کل قوا نیروی دریایی، یک نیروی علمی، سیاسی، نظامی و بین المللی است که سیاسی بودن و بین المللی عمل کردن نیاز به این دارد که نیروی دریایی در آب های آزاد حضور داشته باشد و پیام صلح و دوستی را به کشورهای منطقه منتقل کند.

دریادار سیاری پروژه ارتباطی افتتاح شده را مهم ترین مرکز ارتباطی نیروی دریایی عنوان کرد و اظهار داشت: این مرکز می تواند آمادگاه ناوگان جنوب و مرکز آموزش دریایی سیرجان را به مناطق عملیاتی جنوب متصل و مرتبط کند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news