امروز : پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۵ - ۱۳:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کلاس توجیهی فضای‌ مجازی‌ برای‌ جنتی

به گزارش بصیر به نقل از  فرهنگ نیوز ، زاکر برگ مؤسس فیس‌بوک به شدت به رژیم صهیونیستی گرایش دارد و چندین بار با شیمون پرز ملاقات کرده است. پرز می‌گوید فیس‌بوک، بهترین ابزار برای تغییرات اجتماعی مورد نظر اسرائیل است. معاون قضایی دادستان کل کشور در واکنش به اظهارات وزیر ارشاد گفت: کارگروه تعیین […]

به گزارش بصیر به نقل از  فرهنگ نیوز ، زاکر برگ مؤسس فیس‌بوک به شدت به رژیم صهیونیستی گرایش دارد و چندین بار با شیمون پرز ملاقات کرده است. پرز می‌گوید فیس‌بوک، بهترین ابزار برای تغییرات اجتماعی مورد نظر اسرائیل است.

معاون قضایی دادستان کل کشور در واکنش به اظهارات وزیر ارشاد گفت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هیچ تصمیمی در خصوص رفع فیلتر فیس بوک نگرفته و برنامه‌ای هم برای رفع فیلتر آن ندارد.

دکتر عبدالصمد خرم‌آبادی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هیچ تصمیمی در خصوص رفع فیلتر فیس‌بوک نگرفته و برنامه‌ای هم برای رفع فیلتر آن ندارد.

وی ادامه داد: آنچه آقای جنتی در مورد رفع فیلتر فیس‌بوک اعلام کرده‌اند آمال و آرزوهای خودشان است و ارتباطی به تصمیمات و برنامه‌های کارگروه ندارد. به نظر من مسأله فیس‌بوک خیلی کم اهمیت‌تر از آن است که وزیر محترم ارشاد این همه از جایگاه خود برای تبلیغ آن هزینه کند.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در پاسخ به این سؤال که «آیا تبلیغ دسترسی به سایت‌های فیلتر شده مانند فیس‌بوک جرم است یا خیر؟» اظهار داشت: فیس‌بوک یک شبکه اجتماعی است که محتویات مستهجن فراوانی دارد و طبق بند ۱ ماده ۱۵ قانون جرایم رایانه‌ای تشویق و ترغیب کاربران به دسترسی به محتوای مستهجن جرم محسوب می‌شود.

از سوی دیگر مهدی صرامی قائم مقام سابق مرکز رسانه‌های دیجیتال اظهار داشت: آقای جنتی باید میان وزارت در جمهوری اسلامی یا نمایندگی شبکه صهیونیستی فیس‌بوک یکی را انتخاب کند.

وی در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران می‌گوید: تجربه مسدود کردن هزاران صفحه مربوط به جنبش ۹۹ درصدی در اروپا و آمریکا و نیز بستن صفحات منسوب به مخالفان اسرائیل و حتی بستن صفحه رسانه‌های مستقل همچون پرس‌تی‌وی توسط فیس‌بوک به خاطر صرفاً پخش تصاویر سید حسن نصرالله و سایر چهره‌های مؤثر مردمی، علاوه بر آنکه ژست آزادی بیان غرب را به یک کاریکاتور تبدیل کرده، نشان می‌دهد یک سایت صهیونیستی همچون فیس‌بوک به هیچ وجه ظرفیت انتقال پیام همسو با افکار بلند انقلاب اسلامی را ندارد و برای انتشار افکار مستقل به شدت ظرفی محدود است لذا مدیریت فیس‌بوک در خصوص پیام مغایر با منافع صاحبانش کاملاً بسته عمل می‌کند.

این کارشناس فضای مجازی با اشاره به اقرار سایت اسرائیلی «اورشلیم پست» مبنی بر تأثیرگذار بودن رئیس فیس‌بوک نسبت به نتانیاهو در میان لیست یهودیان جهان بعنوان یکی از صدها سند دشمنی مؤثر فیس‌بوک با ملت ایران خاطرنشان کرد: مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی (فرا) حاضر است ضمن برگزاری دوره کوتاه مدت آموزشی ویژه برخی مسئولان که آشنایی کافی با ابعاد فضای مجازی ندارند، اسناد بیشتری از مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ورود عجولانه به فضای مجازی را به آنها نشان دهد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news