امروز : جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶ - ۱۴:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نگرانی آمریکا و ژاپن از مداخله روسیه در اوکراین

به گزارش بصیر به نقل از فرهنگ نیوز ، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا و شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در گفتگویی با یکدیگر در مورد وضعیت اوکراین توافق کردند که مداخله روسیه در این کشور باعث تهدید صلح جهانی شده است.   در این بیانیه‌ آمده است: ” هر دو […]

به گزارش بصیر به نقل از فرهنگ نیوز ، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا و شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در گفتگویی با یکدیگر در مورد وضعیت اوکراین توافق کردند که مداخله روسیه در این کشور باعث تهدید صلح جهانی شده است.
 
در این بیانیه‌ آمده است: ” هر دو طرف با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی و حق حاکمیت اوکراین  اعلام کردند اقدامات روسیه موجب تهدید صلح و ثبات بین المللی شده است.”
 
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ” دوطرف بر همکاری با دیگر اعضای گروه ۸ به منظور تاکید بر پایبندی روسیه به تعهدات خود نسبت به حق حاکمیت ارضی اوکراین متعهد شدند.”
 
پیش از این باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا طی سخنانی در کاخ سفید اعلام کرد که در صورت ادامه روسیه در نقض قوانین بین المللی مواضع ما با هم پیمانان قاطع خواهد بود. وی همچنین از کنگره خواست از ظرفیت‌های صندوق بین‌المللی پول برای اعطای وام به اوکراین استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news