امروز : جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶ - ۱۴:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اینترپل درباره بازداشت یانوکوویچ تصمیم می گیرد/حمایت فرانسه از طرح تحریم نزدیکان پوتین

به گزارش بصیر به نقل از  خبرگزاری مهر، خبرگزاری رویترز از بررسی درخواست دولت موقت اوکراین برای صدور قرار بازداشت رئیس‌ جمهور برکنار شده این کشور و  تحت تعقیب قرار دادن ویکتور یانوکوویچ از سوی اینترپل خبر داد که روسیه دلیل اعطای پناهندگی به وی را دلایل بشردوستانه توصیف کرده است. همزمان با برگزاری همه […]

به گزارش بصیر به نقل از  خبرگزاری مهر، خبرگزاری رویترز از بررسی درخواست دولت موقت اوکراین برای صدور قرار بازداشت رئیس‌ جمهور برکنار شده این کشور و  تحت تعقیب قرار دادن ویکتور یانوکوویچ از سوی اینترپل خبر داد که روسیه دلیل اعطای پناهندگی به وی را دلایل بشردوستانه توصیف کرده است.

همزمان با برگزاری همه پرسی در روز  ۱۶ مارس (۲۵ اسفند) برای تصمیم‌ گیری ساکنان کریمه درباره الحاق این منطقه به روسیه، حمایت پارلمان این کشور از الحاق شبه‌ جزیره کریمه به روسیه، خبر مهم دیگر در تحولات اوکراین است. بر این اساس در این همه پرسی دو سوال از ساکنان کریمه پرسیده خواهد شد: یک: آیا شما طرفدار پیوستن کریمه به قلمرو فدراسیون روسیه هستید؟ دو: آیا طرفدار بازگشت به قانون اساسی ۱۹۹۲ کریمه هستید؟

“ولادیمیر کنستانتینوف” رئیس پارلمان کریمه گفته است تصمیم نمایندگان برای پیوستن این منطقه به روسیه باید در همه پرسی پیش رو نیز به تایید مردم برسد.

همچنین “سرگئی میرونوف” رهبر حزب “روسیه منصف” از احتمال بررسی طرح الحاق کریمه به روسیه در نشست هفته آینده دومای این کشور خبر داد. طبق قانونی اساسی سال ۱۹۹۲، شبه جزیره کریمه به عنوان بخش خودمختار اوکراین است، اما روابط آن با کی یف باید بر اساس خواست مشترک باشد.

در همین حال یک نماینده پارلمان گفت اهالی سواستوپول نیز با وجود اینکه این شهر در محدوده منطقه خودمختار کریمه قرار ندارد، در همه پرسی مذکور شرکت خواهند کرد. به گفته وی به شهروندان این شهر نیز فرصت اعلام نظرشان در این خصوص داده خواهد شد.

ولادیمیر پوتین در تماس تلفنی با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر ضمن غیر قانونی خواندن دولت موقت اوکراین خواستار پایبندی مخالفان به توافق دوم اسفند با یانوکوویچ شد.

خبر دیگر اینکه لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه با اشاره به احتمال تحریم نزدیکان ولادیمیر پوتین رئیس‌ جمهور روسیه پس از اعلام این طرح از سوی آمریکا تاکید کرد در صورتی که تحریم ها موثر واقع نشود، شرکت‌ها و نهادهای روسی هم در فهرست تحریم قرار می گیرند.

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news