امروز : شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ - ۱۲:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاهش ۳۰۰ هزار تومانی نرخ اجاره‌بها

به گزارش بصیر به نقل از  خبرنگار مهر، تب و تاب فرارسیدن سال نو هم نتوانست رکود بازار مسکن را دستخوش تغییر کند و همچنان بنگاه‌های املاک خالی از مشتری است و آپارتمان‌ها روی دست سازندگان مانده و با وجود کاهش قیمت، متقاضیان پول کافی برای خرید این واحدها ندارند. به همین جهت رکود این […]

به گزارش بصیر به نقل از  خبرنگار مهر، تب و تاب فرارسیدن سال نو هم نتوانست رکود بازار مسکن را دستخوش تغییر کند و همچنان بنگاه‌های املاک خالی از مشتری است و آپارتمان‌ها روی دست سازندگان مانده و با وجود کاهش قیمت، متقاضیان پول کافی برای خرید این واحدها ندارند. به همین جهت رکود این بازار، اجاره بها را هم کاهش داده و مالکان به اجبار قیمت‌ها را پایین آورده‌اند.

براین اساس در سال گذشته که قیمت مسکن سیر صعودی داشت، اجاره بهای مسکن به متری یک میلیون تومان رسیده بود و حتی در برخی از آپارتمان‌ها در شمال تهران این رقم بیش از متراژ خانه‌ها هم تعیین می‌شد اما در ۶ ماهه امسال اجاره‌بها با کاهش زیادی روبرو شده و به کمتر از ۷۰۰ هزار تومان در هرمترمربع رسیده است.البته آپارتمان های لوکس در شمال تهران هنوز با نرخ های بالایی اجاره داده می‌شوند.

از سوی دیگر بنگاه‌های املاک که با کمبود مشتری به خصوص در اواخر سال مواجه هستند، سعی دارند حتی با کاهش این قیمت هم مشتری را جذب کرده و واحدها را اجاره دهند به همین جهت نبود برخی از امکانات مانند پارکینگ و انباری می‌تواند اجاره بها را تاحد زیادی کاهش دهد.

به همین جهت برخی از مالکان که نیاز مالی چندانی ندارند واحدها را نگه داشته‌اند تا در خرداد که فصل اجاره است به بازار عرضه کنند البته با توجه به افزایش متقاضیان در خرداد ماه، بطور حتم قیمت‌ها نمی‌تواند بیش از این افزایش پیدا کند.

یکی از فعالان بازار مسکن در بنگاه‎‌های املاک با اعلام اینکه اجاره بها نسبت به سال قبل کاهش زیادی داشته است، گفت: الان یک آپارتمان ۱۰۰ متری حداکثر با نرخ ۷۰۰ هزار تومان در هرمترمربع اجاره داده می‌شود و مشتری قادر به پرداخت رقم بیشتری نیست.

وی افزود: در طول روز مشتریان کمی به بنگاه ها مراجعه می کنند به همین جهت رکود بازار مسکن هم خرید و فروش و هم اجاره را تحت تاثیر قرار داده است البته در خردادماه که اغلب خانواده ها به دنبال یافتن خانه هستند این بازار رونق بیشتری پیدا می کند اما بعید است که نرخ ها تغییری داشته باشد.

اجاره بها در برخی از محله‌های تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، یک آپارتمان ۷۰ متر و یکخواب با پارکینگ، انباری و آسانسور با عمر ۳ ساله با شرایط ۱۵ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اجاره و در پونک، خیابان پنجم واحدی ۶۸ متری و دوخوابه با نرخ ۵۷ میلیون تومان رهن داده می شود.

آپارتمان دیگری با مساحت ۶۷ مترمربع ، دوخوابه و بازسازی شده با ۵۵ میلیون تومان رهن کامل به اجاره می رسد و در  پونک – سردار جنگل واحدی ۷۰ متری و دوخوابه فول امکانات ۵۰ میلیون تومان رهن داده می شود.

در بلوار فردوس – بهار هم واحدی ۶۸ متری و نوساز با کلیه امکانات ۵۰ میلیون تومان رهن داده می‌شود و در دلاوران – آزادگان هم واحدی ۵۱متری با ۳۵ میلیون تومان رهن کامل به اجاره می رسد.

در بلوارابوذر – علامه امینی هم واحدی ۶۷ متری و یکخوابه با آسانسور، انباری و تراس با ۴۷ میلیون تومان رهن کامل اجاره داده می شود و در پونک – نفت برای واحدی ۷۰ متری با تمامی امکانات ۵۵ میلیون تومان رهن تعیین شده است.

 

آپارتمانی در فردوس غرب – بهار شمالی به مساحت ۵۴ مترمربع، فول امکانات و عمر ۵ ساله با ۴۰ میلیون تومان رهن و واحد دیگری در بلوارفردوس – سازمان برنامه جنوبی به مساحت ۵۴ متر و نوساز۴۷ میلیون تومان اجاره داده می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news