امروز : شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ - ۱۲:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارگردان اسرائیلی با دومین «۳۰۰» آمد

به گزارش بصیر به نقل از  خبرگزاری مهر، دور جدید تبلیغات ضدایرانی با تمرکز بر تاریخ کهن ایران، با نمایش «۳۰۰: خیزش یک امپراتوری» از روز پنج شنبه در آمریکا آغاز شد. نمایش جهانی این فیلم نیز با اکران همزمان آن در کشورهای مختلف جهان از جمله فرانسه، استرالیا و بلژیک کلید خورد. «۳۰۰: خیزش […]

به گزارش بصیر به نقل از  خبرگزاری مهر، دور جدید تبلیغات ضدایرانی با تمرکز بر تاریخ کهن ایران، با نمایش «۳۰۰: خیزش یک امپراتوری» از روز پنج شنبه در آمریکا آغاز شد. نمایش جهانی این فیلم نیز با اکران همزمان آن در کشورهای مختلف جهان از جمله فرانسه، استرالیا و بلژیک کلید خورد.

«۳۰۰: خیزش یک امپراتوری» به کارگردانی نائوم مورو اسراییلی با بازی سالیوان استمپلتون و اوا گرین درباره هجوم دوباره ایرانیان به یونان است. در این فیلم استپلتون در نقش یک ژنرال یونانی ایفای نقش کرده که در برابر ایرانیان مقاومت می کند.   

این فیلم که در دور روز اول نمایشش در آمریکا ۴۰ میلیون دلار فروش کرده به دلیل خشونت زیاد موجود در آن درجه «آر» دارد و نوجوانان مجاز به تماشای آن نیستند.

«خیزش یک امپراتوری» در دو روز اول نمایشش در ۳۱ کشور فروشی ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دلاری را ثبت کرد و در ۲۹ کشور فیلم شماره یک باکس آفیس در دور روز پنجشنبه و جمعه شد. این فیلم پنج شنبه روز افتتاحیه اش در آلمان یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار و در روسیه یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش کرد.

با این حال این فیلم نتوانست جایگاه «۳۰۰» را در روز اول به دست بیاورد که در سال ۲۰۰۷ در روز اول فروشی ۷۹ میلیون دلاری را کسب کرده بود. گفته می شود یکی از دلایل این مساله عدم کارگردانی زاک اسنایدر و دلیل دیگر آن عدم بازی جرارد باتلر در فیلم است.

در «خیزش یک امپراتوری» که ابتدا قرار بود مرداد اکران شود، رودریگو سانتورا نقش خشایارشا را تکرار می کند. اوا گرین در نقش آرتمیس و جیمی بلکلی در نقش کالیستو بازی می کنند.

وقتی فکر ساخت ادامه فیلم «۳۰۰ » مطرح شد، از آنجا که در پایان آن فیلم همه شخصیت ها مرده بودند، هیچ سوژه ای برای ادامه دادن ماجرا وجود نداشت اما فرانک میلر نویسنده رمان گرافیکی «۳۰۰» که این فیلم با اقتباس از آن ساخته شد به یاری سازندگان آن آمد و اعلام کرد ادامه ای بر کتابش نوشته و آن را در اختیار کورت جانستاد و زاک اسنایدر قرار داد تا با اقتباس از آن فیلمنامه فیلم جدید را بنویسند.

تهیه‌کنندگان این فیلم سیندر و همسرش تهیه کنندگان فیلم «مرد فولادی» هم هستند و این فیلم را برای کمپانی برادران وارنر تولید کرده اند. آن ها پس از آماده کردن این فیلم، به سراغ فیلم بعدی شان رفته اند که «بتمن و سوپرمن» است.

«۳۰۰» با فروش ۴۵۶ میلیون ۱۰۰ هزار دلاری اش در سراسر جهان برای جلوه های بصری و خلاقیت های پرده سبزش موفق بود و ۱۱۰ میلیون دلار نیز پس از انتشار نسخه سه بعدی اش به دست آورد.

این فیلم در بخشی از ماجرا، داستان ماقبل ماجرای «۳۰۰» را بیان می کند و بخشی هایی از آن نیز به ادامه ماجرای «۳۰۰» می پردازد. «خیزش یک امپراتوری» داستان خشایارشا را تا رسیدن به قدرت دنبال می کند. نبرد تروموفیل و ژنرالی یونانی به نام تمیستوکل که سالیوان استپلتون نقش او را ایفا می کند، در نبرد با سپاه ایرانی خشایارشا موضوع این فیلم است.

این در حالی است که پخش‌کنندگان فیلم ضدایرانی «۳۰۰: خیزش یک امپراتوری» با نمایش یک فیلم ۱۳ دقیقه‌ ای از یک ماه پیش از شروع اکران فیلم، برای آن در جهان تبلیغ کردند و با استفاده از تصاویر اسلوموشن از صحنه‌های وحشیانه جنگ و با استفاده از ترانه «خوک های جنگ» ترانه کلاسیکی از گروه بلک سابات (یکشنبه سیاه) گروه راک بریتانیایی که به عنوان ترانه‌ ای ضد جنگ شناخته می ‌شود، تلاش کردند تا از زاویه ضد جنگ، برای خود هوادار به دست بیاورند. این ترانه در اعتراض به ایجادکنندگان جنگ ها که موجب کشته شدن هزاران نفر می شوند، در دهه هفتاد هواداران زیادی به دست آورده بود.

حتی سایت ویژه ای نیز ایجاد شد و اعلام شد علاقه مندان می ‌توانند پوستر ویژه ای از فیلم دریافت کنند و بازیگران فیلم نیز وارد میدان شدند و با بیانیه‌ های مختلف خطاب به هوادارانشان سعی کردند تا توجه بیشتری را به این فیلم جلب کنند.

با نمایش فیلم «۳۰۰» در سال ۲۰۰۷، ایرانیان سراسر جهان به مضمون دروغین آن که فضایی ضد ایرانی را از طریق سینما به وجود آورده بود، اعتراض کردند.

کار تهیه این فیلم از تابستان سال پیش در صوفیه بلغارستان شروع شد. 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news