امروز : شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ - ۱۲:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاهش ۳۳ درصدی صادرات آمریکا به ایران

به گزارش بصیر به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزارت بازرگانی آمریکا در جدیدترین گزارش خود از کاهش قابل توجه صادرات این کشور به ایران در نخستین ماه سال میلادی جاری خبر داد. آمریکا در دسامبر ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۹٫۸ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود. صادرات آمریکا به ایران در ژانویه […]

به گزارش بصیر به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزارت بازرگانی آمریکا در جدیدترین گزارش خود از کاهش قابل توجه صادرات این کشور به ایران در نخستین ماه سال میلادی جاری خبر داد.

آمریکا در دسامبر ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۹٫۸ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود. صادرات آمریکا به ایران در ژانویه ۲۰۱۴ با کاهش ۳۳ درصدی نسبت به این ماه به ۱۳٫۱ درصد رسیده است.

کاهش صادرات آمریکا به ایران در حالی است که در پی انعقاد توافق هسته ای ژنو پیش بینی می شد تحولی در مبادلات تجاری ایران و آمریکا ایجاد شود و سطح مبادلات دو کشور افزایش قابل توجهی داشته باشد. این توافق از ۲۰ ژانویه اجرایی شد.

در عین حال صادرات آمریکا به ایران در ژانویه ۲۰۱۴ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۵ درصدی داشته است. آمریکا در ژانویه ۲۰۱۳ نیز ۰٫۵ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم در ژانویه امسال به صفر رسیده است. آمریکا در دسامبر ۲۰۱۳ نیز کالایی از ایران وارد نکرده بود.

انتهای پیام//

 

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news