امروز : یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸ - ۱۴:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سرلشکر صالحی: در زمینه آمادگی‌های نظامی قائل به راحت‌باش نیستیم

به گزارش بصیر به نقل از گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر سرلشکر عطاء‌الله صالحی فرمانده کل ارتش در همایش سراسری روحانیون آجا که صبح امروز در مرکز همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، رئیس این سازمان برگزار شد طی سخنانی به اهمیت موضوع دشمن شناسی […]

به گزارش بصیر به نقل از گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر سرلشکر عطاء‌الله صالحی فرمانده کل ارتش در همایش سراسری روحانیون آجا که صبح امروز در مرکز همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، رئیس این سازمان برگزار شد طی سخنانی به اهمیت موضوع دشمن شناسی پرداخت و در این خصوص تصریح کرد: دشمن ادعا می‌کند: “من با شما مهربانم” و برخی هم در داخل دانسته یا ندانسته در این راستا گام برمی‌دارند که البته موضع ما کاملاً روشن است، ما به دشمن اعتماد نداریم.

وی در ادامه با بیان “ما باید بدانیم دشمن، دشمن است و قابل اعتماد نیست” خاطرنشان کرد: استکبار همواره با نقشه‌های راه پیش می‌رود و امروز قصدش از آرام جلوه دادن روابط این است که ملت دست از آرمان‌های انقلابی خود بردارد.

فرمانده کل ارتش بااظهار  “به هیچ وجه به دشمن اعتماد نداریم” گفت: در این خصوص هوشیارانه عمل خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم کلام فرمانده معظم کل قوا روی زمین بماند و بر این اساس، در زمینه آمادگی‌های نظامی، قائل به غفلت و راحت‌باش نیستیم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری در خصوص نگرانی درباره مسائل فرهنگی، تصریح کرد: تلاش برای رفع نگرانی‌های فرهنگی موجود در جامعه  وظیفه خطیر همه دستگاه‌ها است.

سرلشکر صالحی در این زمینه افزود: سیره ایثار و جهاد که جزو فرهنگ انقلاب اسلامی است، باید به مدار خودش بازگردد و جای خود را به چیز دیگری ندهد.

وی خطاب به روحانیون شرکت کننده در این همایش گفت: شما در بستری هستید که در هماهنگی با فرماندهان می‌توانید در زمینه اخلاق رفتاری، حرکت عملی را انجام دهید.

فرمانده کل ارتش همچنین گفت: مطمئن باشید مادامی که فرماندهان، روحانیون و  حفاظت اطلاعات دست در دست هم بدهند، ان‌شاء‌الله ما در مسیر هدایت و تعالی رو به جلو می‌رویم.

امیر صالحی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ایام فاطمیه(ع) و تقارن آن با تعطیلات عید نوروز، خاطرنشان کرد: بستر مهم  فرهنگی ما بستر فاطمی است و اگر بتوانیم قدرت هدایت  معنوی را در آستانه شادی‌ها با آن فرهنگ متعالی جا بیندازیم تا به‌عنوان امری حاشیه‌ای قرار نگیرد، حرکتی بزرگ انجام داده‌ایم لذا اگر کسی می‌خواهد قدرت تعالی خود را نشان دهد، باید فرهنگ فاطمی را احیا نماید.

انتهای پیام/*

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news