امروز : یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸ - ۱۴:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بحرين از نقشه جهان عرب حذف شد

به گزارش بصیر به نقل از فرهنگ نیوز ، شبکه خبري الجزيره با انتشار تصويري از نقشه جهان عرب، کشور بحرين را از جهان عرب حذف کرد.   انتشار اين تصوير بينندگان اين شبکه را به شدت غافلگير کرد اما باعث شد که به سرعت اين تصوير در فضاي مجازي و سايت هاي اجتماعي منتشر […]

به گزارش بصیر به نقل از فرهنگ نیوز ، شبکه خبري الجزيره با انتشار تصويري از نقشه جهان عرب، کشور بحرين را از جهان عرب حذف کرد.
 
انتشار اين تصوير بينندگان اين شبکه را به شدت غافلگير کرد اما باعث شد که به سرعت اين تصوير در فضاي مجازي و سايت هاي اجتماعي منتشر شود.
 
هر چند برخي از کارشناسان جهان عرب اين اقدام شبکه الجزيره را اشتباهي غير عمد توصيف کردند اما افکار عمومي جهان عرب با اعتراض به اين اقدام الجزيره، اين اقدام را به اختلافات اخير ميان دوحه با کشورهاي بحرين، امارات و عربستان دانست.
 
گفتني است چند روز پيش به دليل بروز اختلاف ميان اين سه کشور عربي با قطر،‌ از خارج کردن سفير خود از دوحه خبر دادند.
 
همچنين خبرنگار افتخاري ما از منامه پايتخت بحرين تصويري ارسال کرد که نشان مي داد به دستور مقامات بحريني، پرچم قطر در حال پايين کشيده شدن در بحرين است.
 
شايد بتوان گفت اين اقدام مقامات بحريني خشم شديد مقامات قطري را برانگيخته از همين رو تصميم گرفتند بحرين را از نقشه جديد جهان عرب حذف کنند.
انتهای پیام

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news