امروز : یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸ - ۱۵:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آغاز جاسوسی آمریکا و انگلستان از تمام جهان

به گزارش بصیر،  جولیان آسانژ، بنیانگذار وب‌سایت افشاگر ویکی‌لیکس، خطاب به شرکت‌کنندگان در کنفرانس “جنوب از جنوب غرب” گفت که آژانس امنیت ملی آمریکا و مقر فرماندهی ارتباطات دولتی انگلستان به زودی خواهند توانست از تمام کره زمین جاسوسی کنند زیرا توانمندی‌های آنها هر ۱۸ ماه دو برابر می‌شود. آسانژ از طریق اسکایپ در این فستیوال […]

به گزارش بصیر،  جولیان آسانژ، بنیانگذار وب‌سایت افشاگر ویکی‌لیکس، خطاب به شرکت‌کنندگان در کنفرانس “جنوب از جنوب غرب” گفت که آژانس امنیت ملی آمریکا و مقر فرماندهی ارتباطات دولتی انگلستان به زودی خواهند توانست از تمام کره زمین جاسوسی کنند زیرا توانمندی‌های آنها هر ۱۸ ماه دو برابر می‌شود.

آسانژ از طریق اسکایپ در این فستیوال تکنولوژیکی که در شهر آستین برگزار شده بود سخنرانی کرد. 

وی گفت: “توانمندی جاسوسی از تمام انسان‌های کره زمین به وجود آمده و احتمالا طی چند سال آتی اجرایی خواهد شد. این امر باعث خواهد شد بخش اعظمی از قدرت مردم، که مورد جاسوسی قرار دارند به آنهایی که مجموعه‌های جاسوسی را کنترل می‌کنند منتقل شود. این یک نسخه پست‌مدرن قدرت است.” 

آسانژ در ادامه اعلام کرد که جهان به سوی نوع جدیدی از تمامیت خواهی بر اساس جاسوسی پیش می‌رود. 

این فعال استرالیایی که در سفارت اکوادور در لندن مستقر است گفت که چهار سال پیش اینترنت یک فضای اغلب غیر سیاسی بود اما از طریق جنبش‌هایی به مانند بهار عربی و جنبش اشغال وال‌استریت تبدیل به ابزاری برای انگیزه بخشیدن و سازماندهی تغییرات سیاسی شده است. بنابراین آنهایی که قدرت را در اختیار دارند سعی خواهند کرد این ابزار را تحت کنترل درآورده و بر آن نظارت کنند. 

 

 

منبع: بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news