امروز : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۹ - ۱۶:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رهبر کره شمالی ۱۰۰ درصد آراء انتخاباتی را به خود اختصاص داد

به گزارش بصیر به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های دولتی کره شمالی گزارش دادند کیم جونگ اون، رهبر این کشور، در انتخابات عالی‌ترین نهاد قانونگذاری این کشور تمام آراء منطقه انتخاباتی خود را کسب کرد.  مردم کره شمالی روز یکشنب پای صندوق‌های رأی رفتند تا نمایندگان مجمع عالی خلق را که وظیفه قانونگذاری […]

به گزارش بصیر به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های دولتی کره شمالی گزارش دادند کیم جونگ اون، رهبر این کشور، در انتخابات عالی‌ترین نهاد قانونگذاری این کشور تمام آراء منطقه انتخاباتی خود را کسب کرد. 

مردم کره شمالی روز یکشنب پای صندوق‌های رأی رفتند تا نمایندگان مجمع عالی خلق را که وظیفه قانونگذاری در کشور دارد را انتخاب کنند. این انتخابات که صرفا نمایشی سیاسی قلمداد می‌شود هر پنج سال یکبار برگزار می‌شود. 

در حالی که نتایج سایر کرسی‌های مجمع هنوز مشخص نشده است، رسانه‌های کره شمالی به سرعت اعلام کردند که کیم آراء منطقه واقع در کوه پیکدو که از اهمیتی نمادین برخوردار است را بدون حتی یک رأی مخالف کسب کرده است. 

در انتخابات قبلی، ۶۸۷ نماینده انتخاب شدند. این اولین بار  پس از به قدرت رسیدن کیم در سال ۲۰۱۱ است که انتخابات در کره شمالی برگزار می‌شود. 

خبرگزاری مرکزی کره شمالی در گزارش خود نوشت: “این امر بیانگر حمایت مطلق تمام پرسنل نظامی و مردم و اعتماد عمیق آنها به کیم جونگ اون، رهبری عالی، است.” 

رأی‌دهندگان در این انتخالات هیچ انتخابی درباره کسی که می‌توانند رأی دهند نداشتند – تنها نام یک کاندید بر روی برگه‌های رأی‌گیری هر حوزه انتخاباتی وجود داشت. رأی‌دهندگان تنها می‌توانستند به وی رأی مثبت و یا منفی دهند و بر اساس گزارش رسانه‌های دولتی تمام مردم رأی مثبت داده‌اند. کره شمالی معمولا حضور مردم در انتخابات را بالای ۹۹ درصد بیان می‌کند. 

مجمع عالی خلق معمولا به ندرت و اغلب سالی یکبار تشکیل جلسه می‌دهد. این نهاد در عمل قدرت کمی دارد و  وظایف آن توسط یک نهاد کوچکتر و قدرتمندتر به نام پرسیدیوم انجام می‌گیرد. 

قرار بود مجمع جدید در ماه آتی میلادی تشکیل جلسه دهد اما هنوز تاریخی رسمی اعلام نشده است. 

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news