امروز : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۱ - ۱۴:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نامه جمعی از فعالان فرهنگی به رهبر انقلاب

به گزارش بصیر به نقل از  فرهنگ نیوز ، جمعی از فعالان فرهنگی در نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب، با اشاره به نگرانی ایشان در مسأله فرهنگ نوشتند: فرزندان انقلابی و متدین شما بی نام و نشان و بی ادعا، این سوی و آن سوی، هزار هزار در جبهه ای به گستردگی بیداری […]

به گزارش بصیر به نقل از  فرهنگ نیوز ، جمعی از فعالان فرهنگی در نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب، با اشاره به نگرانی ایشان در مسأله فرهنگ نوشتند: فرزندان انقلابی و متدین شما بی نام و نشان و بی ادعا، این سوی و آن سوی، هزار هزار در جبهه ای به گستردگی بیداری و بصیرت پراکنده اند و منتظر دستور و امر شما نه، بلکه منتظر کوچکترین اشاره شمایند تا در میدان جنگ نرم همان افتخار و حماسه ای را رقم زنند که پدرانشان با خاطره درخشان هشت سال دفاع مقدس در دل و جان تاریخ معاصر باقی گذارده اند.

متن این نامه بدین شرح است:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا
صدق الله العلی العظیم

رهبر فرزانه ، پیشوای حکیم و آگاه ، فرمانده هوشیار مرزهای فرهنگی انقلاب اسلامی

سلام…

سلام بر تو ای امید دلهای ما، در روزگار تنگی دلها و سینه ها و در هجوم مرگبار توطئه ها و حیله های نظام سلطه بر علیه جریان نوپای بیداری و استقلال و آزادی و آگاهی

سلام بر تو ای نگاهبان بنیان های مستحکم باور و پویش و بصیرت، سلام بر تو ای حافظ میراث ماندگار عشق و خون و حماسه و ایثار

ای پدر بزرگوار و دلسوز و مهربان که با چشم های نگران و بیدار به پاسداری از حاصل قیام پدران و مادرانمان ایستاده ای و دل به همراهی و پایداری فرزندان خود خوش داری

ای پدر بزرگوار و آگاه

اطمینان خاطر و دلخوشی تان بیجا نیست

فرزندان انقلابی و متدین شما بی نام و نشان و بی ادعا، این سوی و آن سوی، هزار هزار در جبهه ای به گستردگی بیداری و بصیرت پراکنده اند و منتظر دستور و امر شما نه، بلکه منتظر کوچکترین اشاره شمایند تا در میدان جنگ نرم همان افتخار و حماسه ای را رقم زنند که پدرانشان با خاطره درخشان هشت سال دفاع مقدس در دل و جان تاریخ معاصر باقی گذارده اند.

ما اینجاییم ، آماده و منتظر

ما در بزنگاه های خطر آماده هر گونه فداکاری و ایستادگی هستیم، ما اینجاییم، همچون گذشته استوار و منتظر

ای فرمانده آگاه و مؤمن

ما به رویارویی گسترده دو جبهه کفر و ایمان، دو لشکر حق و  باطل، دو رویکرد انقلاب و غرب ایمان داریم و جنگ نرم را نه یک شعار که یک حقیقت ملموس می بینیم.

ای پدر بزرگوار

ما آن فرزندان شماییم که چندان اهل خودنمایی و هیاهو نیستند و از همین روی در گوشه و کنار نقشه فرهنگی کشور به جهاد خاموش خود مشغولند.

ما آن سربازانیم که بی امر و فرمان مافوق خود قدم پیش نمی گذارند و به همین سبب چندان دیده نمی شوند.

ما آن جوانان مؤمن و انقلابی هستیم که با شما و در پشت سر شما نگران مسیر فرهنگی جامعه ایم.

رهبر بزرگوار انقلاب

خاموشی و سکوتمان از ناآگاهی نیست، خطاها و لغزش ها را می بینیم، غفلت ها و خودباختگی ها را درک می کنیم، از کوتاهی ها و رخوت ها آگاهیم اما منتظر فرمان مافوق خود مانده ایم.

توان و قابلیت هایمان از دیگران کمتر نیست اما نمی خواهیم فرصت خدمت از مسئولان گرفته شود، در قدرت و صلابت مان تردید نداریم اما روا نمی دانیم نظم و انضباط نهادهای رسمی کشور دستخوش نابسامانی گردد و همچنان بیدار و نگران در انتظار ایستاده ایم.

ای فرمانده آگاه و مقتدر

شما فرزندان جوان خود را به خوبی می شناسید و ما شما را خوب می شناسیم.

این گفته ها برای ما و شما تازگی ندارد، اما می خواهیم همان طور که همگان زمزمه نگرانی دردمندانه شما را شنیدند فریاد آمادگی و بیداری ما را نیز بشنوند.

نه نگرانی شما از وضعیت فرهنگی کشور و شبیخون فرهنگی و جنگ نرم جدید است و نه اطمینان و امیدتان به ما تازگی دارد.

از وقتی به خاطر داریم شما بیش و پیش از هر کسی بر اهمیت و نقش بنیادین فرهنگ تاکید کرده اید و از وقتی به خاطر داریم شما بوده اید که بیش و پیش از همه ما را باور داشته اید.

اینک می خواهیم صدای ما را نیز همگان بشنوند و حضور ما را نیز همگان ببینند.

ای رهبر بزرگ

ما چون گذشته با صلابت در مرزهای فرهنگی انقلاب اسلامی پایدار و مقاوم ایستاده ایم و در نگهبانی از آرمانهای شهیدان از هیچ ایثار و فداکاری دریغ نمی کنیم.

ما اینجاییم آماده و منتظر تا با نخستین اشاره شما چون صاعقه بر سر معامله کنندگان با خون شهیدان فرود آییم و چون رعد در گوش و چشم سستی کنندگان در ادای وظایف فرهنگی و مسوولیت های اجتماعی بخروشیم.

ما اینجاییم تا با همه توش و توانمان در نگهبانی از قلعه مستحکم تمدن اسلامی و ایرانی مان بکوشیم
با دوستان این آرمانها و اهل این قلعه خاکسارانه و برادرانه همدلی کنیم و حتی خطاهایشان را هر چند با دل خونین و خاطر آزرده نادیده بگیریم و با دشمنان این میراث گرانبها و بیگانگان از این مرز و بوم فرهنگی بی تعارف و ملاحظه درآویزیم.

ای پدر بزرگوار

تا ما به هوشیاری و بیداری ایستاده ایم، مباد که بر گونه های خاطرتان چین نگرانی بنشیند.

تا ما زنده ایم، مباد که در چشم بیدارتان خط اندوه بگذرد.

ای رهبر آگاه و فرمانده بزرگ

هزاران هزار سرباز و بسیجی فداکار جبهه فرهنگ در عرصه های گوناگون ادبی، هنری، رسانه ای، علمی و فکری خود را به فرمان شما متعهد می دانند و منتظر کوچکترین اشاره شمایند.

ما تجلی اشکهای نیمه شب شماییم.

ما بازتاب ناله های مادران شهید داده ایم.

ما جلوه آه و درد جانبازان و آزادگان صبور و استواریم.

دلگرمی شما به ما بیجا نیست.

ما همچنان بی ذره ای تردید در مرزهای فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده ایم.

جمعی از فعالان فرهنگی انقلاب اسلامی
اسفند ۱۳۹۲

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1