امروز : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۱ - ۱۴:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمریکا مصمم به تداوم همکاری با روسیه در مورد سوریه و ایران است

به گزارش بصیر به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم؛ «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد  که ایالات متحده آمریکا در موضوع سلاح‌های شیمایی سوریه و برنامه اتمی ایران به همکاری خود را روسیه ادامه می‌دهد. وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد “تحت‌تأثیر قرار گرفتن […]

به گزارش بصیر به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم؛ «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد  که ایالات متحده آمریکا در موضوع سلاح‌های شیمایی سوریه و برنامه اتمی ایران به همکاری خود را روسیه ادامه می‌دهد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد “تحت‌تأثیر قرار گرفتن روابط این دو کشور در سایه همکاری در موضوع سلاح‌های شیمیایی سوریه و برنامه اتمی ایران در مقابل اختلافات موجود بین مسکو و واشنگتن در مورد بحران اوکراین”، گفت: آمریکا مصمم به تداوم همکاری با روسیه در دو پرونده سوریه و ایران است.

کارنی در ادامه افزود: ما (آمریکا) در حال همکاری جدی با روسیه در مورد انهدام زرادخانه تسلیحات شیمایی سوریه هستیم.

وی در ادامه اظهار داشت: مسکو نقش برجسته‌ای را در هماهنگی تلاش‌ها و راضی کردن دولت سوریه در مورد ضرورت انهدام زرادخانه شیمایی خود داشت.

به گفته سخنگوی کاخ سفید این اقدامات نشان دهنده این است که مسکو در مقابل (خواسته‌های) جامعه بین الملل متعهد است.

وی با اشاره به همکاری‌های واشنگتن و مسکو در دیگر موضوعات بین المللی از جمله مذاکرات کشورهای ۱+۵ و ایران درباره برنامه اتمی تهران،‌ تأکید کرد که آمریکا به دنبال همکاری با تمامی شرکای (بین‌المللی) خود برای حل این مسائل و مشکلات است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news