امروز : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۱ - ۱۴:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خطرات چهارشنبه پایانی سال یک بلا برای کشور شده است

به گزارش  بصیر به نقل از خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، با توجه به نزدیکی چهارشنبه‌ پایان سال و حوادث متعددی که در این ایام رخ می‌دهد که باعث آسیب‌های جسمی، روحی و هزینه‌های سرسام‌آور می‌شود، سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت که تخصص چشم‌پزشکی دارد، در تشریح خسارات وارده به مصدومان و آسیب‌دیدگان چهارشنبه پایان سال به […]

به گزارش  بصیر به نقل از خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، با توجه به نزدیکی چهارشنبه‌ پایان سال و حوادث متعددی که در این ایام رخ می‌دهد که باعث آسیب‌های جسمی، روحی و هزینه‌های سرسام‌آور می‌شود، سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت که تخصص چشم‌پزشکی دارد، در تشریح خسارات وارده به مصدومان و آسیب‌دیدگان چهارشنبه پایان سال به تسنیم عنوان کرد: راستش را بخواهید توصیه‌های ما دیگر هیچ تاثیری ندارد. همان کارهایی را می‌کنند که سال‌های قبل انجام می‌دادند.

موعظه‌ها دیگر خیلی اثر نمی‌کند

وی افزود: آنقدر در تلویزیون و رسانه‌ها درباره عواقب خطرات چهارشنبه پایان سال صحبت شده است، این حوادث یک بلا برای کشور شده است، حرف‌ها و موعظه‌ها دیگر خیلی اثر نمی‌کند، نمی‌دانم چرا اینگونه است.

تخلیه چشم، نابینایی و مرگ، حاصل حوادث چهارشنبه پایان سال

هاشمی در تشریح آسیب‌های چشمی بر اثر حوادث چهارشنبه پایان سال عنوان کرد: ما هر سال خودمان به عنوان پزشک و یا در رسانه‌ها مشاهده می‌کنیم که یک عده‌ای چشم آنان بر اثر همین حوادث چهارشنبه پایان سال تخلیه می‌شود، کم‌بینا می‌شوند و یا نابینا می‌شوند و حتی منجر به فوت آنها می‌شود.

انتقاد هاشمی به ورود قاچاق مواد محترقه به کشور

وی تصریح کرد: ولی در عین حال وقتی صحبت از مواد محترقه می‌کنیم عنوان می‌شود که به صورت قاچاق (این مواد محترقه) وارد کشور می‌شود، این سؤال پیش می‌آید چطور این مواد خطرناک به صورت قاچاقی وارد کشور می‌شود؟ مگر کسی مسؤل آن نیست. آن کودک و جوانی که کم سن و سال نیز هست، این مواد محترقه چگونه راحت در اختیارش قرار می‌گیرد. توصیه‌ها زیاد کارساز نیست.

خاطرات خوش وزیر بهداشت از چهارشنبه سوری

وزیر بهداشت درباره چگونه گذراندن چهارشنبه پایان سال خود و فرزندانش خاطرنشان کرد: ما با اینکه به سنت خیلی علاقه‌مندیم ولی راستش را بخواهید زندگی آپارتمانی این فرصت را از بچه‌هایمان گرفته است و باید آنها را به خارج از شهر بُرد. ولی من در گذشته و الان چنین فرصتی ندارم که این کار را برای آنان انجام دهم ولی در دوران خودم خاطرات خیلی خوشی (از چهارشنبه سوری) دارم و چقدر خوب است که این فرصت‌های با ارزش از بچه‌های امروز ایران گرفته نشود، اما با همان شکل سالمی که در گذشته بود. متاسفانه زندگی مدرن این محرومیت‌ها را برای نسل کنونی به همراه دارد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news