امروز : پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۲ - ۱۶:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

طلاعات جدید از هواپیمای مفقود شده مالزی/۴ ساعت پرواز بعد از محو از رادار +تصاویر

به گزارش بصیر، تازه‌ترین اطلاعات به دست آمده از هواپیمای مسافربری مفقودشده مالزی نشان می‌دهد این هواپیما پس از ناپدید شدن به مدت چهار ساعت پرواز کرده است. این هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی با ۲۳۹ مسافر و سرنشین بامداد روز شنبه از کوالالامپور، پایتخت مالزی به سوی پکن، پایتخت […]

به گزارش بصیر، تازه‌ترین اطلاعات به دست آمده از هواپیمای مسافربری مفقودشده مالزی نشان می‌دهد این هواپیما پس از ناپدید شدن به مدت چهار ساعت پرواز کرده است.

این هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی با ۲۳۹ مسافر و سرنشین بامداد روز شنبه از کوالالامپور، پایتخت مالزی به سوی پکن، پایتخت چین پرواز کرد، اما پس از عبور از خاک مالزی و هنگامی که بر فراز خلیج تایلند در حال پرواز بود از صفحه رادار محو شد.

محققان آمریکایی اکنون مظنون هستند که پرواز «ام‌اچ ۳۷۰ » مالزی پس از محو شدن از صفحه رادار به مدت چهار ساعت دیگر نیز در آسمان پرواز کرده است.

محققان هواپیمایی و مقامات امنیت ملی آمریکا به استناد داده‌هایی که به طور خودکار از موتورهای هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ دانلود و به زمین فرستاده می‌شود معتقدند کل مدت پرواز این هواپیما پنج ساعت بوده است. ارسال این اطلاعات از موتور بوئینگ بخشی از برنامه‌های متدوال نظارت و تعمیر موتورهای این شرکت است.

پرواز شماره ۳۷۰ مالزی ساعت ۴۱ دقیقه بامداد شنبه کوالالامپور را ترک کرده بود؛ آخرین تماس این هواپیما ساعت ۱:۳۰  دقیقه بامداد ثبت شده است.

گزارش شده موتور هواپیمای مفقود شده تا ۴ ساعت بعد از این زمان هنوز در حال کار کردن بوده است. محققان می‌گویند با در نظر گرفتن سرعت ۴۸۰ گره دریایی (واحدی برای سنجش سرعت که برابر ۱۸۵۲ متر در ساعت) می‌توان گفت که هواپیمای ذکر شده ۲۲۰۰ مایل دریایی (برابر با ۴۰۷۴٫۴کیلومتر) دیگر نیز پرواز کرده است.

 

اطلاعات جدید به دست آمده بیش از آنکه کمکی به حل ماجرا بکنند معماهای پیشین را پیچیده‌تر می‌کنند. شاید اولین نتیجه این اطلاعات این باشد که مناطق تحت جستجو برای یافتن اثری از این هواپیما را تا کیلومترها دورتر افزایش دهد. در صورتی که هواپیمای مالزیایی ۵ ساعت پرواز کرده باشد می‌تواند به سمت هند، پاکستان و یا حتی سواحل غربی استرالیا پرواز کرده باشد.

هم‌اکنون تلاش‌های بین‌المللی برای یافتن اثری از هواپیمای مفقود شده با همکاری نیروی هوایی و دریایی ۹ کشور از جمله آمریکا در جریان است. گفته می‌شود ۴۲ کشتی و ۴۰ هواپیما در حال انجام عملیات جستجو هستند.

مقامات مقابله با تروریسم در آمریکا پیش از این این احتمال را بررسی می‌کردند که یکی از خلبان‌ها یا فردی دیگر ممکن است بعد از خاموش کردن تعمدی ترانسپوندرهای هواپیما (دستگاه جمع‌آوری و ارسال سیگنال‌ها) آن را به سمت مقصدی نامعلوم منحرف کرده باشد.

ابهام‌های زیاد درباره مقصد این هواپیما پس از محو شدن از صفحه‌های رادار و نامشخص بودن دلیل پرواز طولانی مدت آن بدون روشن بودن ترانسپوندرها، به شکل‌گیری این فرضیه در میان محققان منجر شده که این هواپیما ممکن است به دلایلی که هنوز معلوم نیست ربوده شده باشد.

یک منبع آگاه به این موضوع به جروزالم‌پست گفته است مقامات امنیت ملی آمریکا و برخی دیگر از مقامات بلندپایه سایر نهادهای این کشور در حال کار کردن بر روی این فرضیه هستند.

این منبع آگاه گفته مقامات امنیتی آمریکا در یک نشست به محققان گفته‌اند احتمال دارد این هواپیما ربوده شده تا بعداً از آن برای اهداف دیگر استفاده شود.

در همین حال، روز پنجشنبه، ۶ روز بعد از ناپدید شدن مرموز این هواپیما، سازمان اطلاعات ملی و فناوری چین تصاویری ماهواره‌ای را منتشر کرد که طبق اعلام این سازمان «سه شی مشکوک» در نزدیکی محل مفقودی هواپیمای مسافربری مالزی بوده است.

 

این سازمان اعلام کرده تصاویر ثبت شده مربوط به روز یکشنبه بوده است. مقامات سازمان هواپیمایی مالزی، اما این تصاویر را کم‌اهمیت دانسته و تأکید کرده‌اند چندین هواپیمای ویتنام و مالزی به محل مذکور اعزام شده اما چیزی نیافته‌اند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news