امروز : جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۳ - ۱۳:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روسیه شش فروند جنگنده ˈسوخو ˈ در بلاروس مستقر کرد

  به گزارش بصیر: خبرگزاری ریانووستی روز جمعه اعلام کرد: جنگنده های سوخو در منطقه ˈبابرویسکˈ بلاروس مستقر شده اند.علاوه بر آن روسیه در روزهای اخیر سه فروند هواپیمای ترابری نظامی هم در استان ماگیلوسک بلاروس مستقر کرده است. آلکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری بلاروس روز چهارشنبه خواستار استقرار ۱۵ فروندجنگنده نیروی هوایی روسیه در این […]

 

به گزارش بصیر:

خبرگزاری ریانووستی روز جمعه اعلام کرد: جنگنده های سوخو در منطقه ˈبابرویسکˈ بلاروس مستقر شده اند.علاوه بر آن روسیه در روزهای اخیر سه فروند هواپیمای ترابری نظامی هم در استان ماگیلوسک بلاروس مستقر کرده است.

آلکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری بلاروس روز چهارشنبه خواستار استقرار ۱۵ فروندجنگنده نیروی هوایی روسیه در این کشور شده بود.

وی در نشست شورای امنیت ملی بلاروس اعلام کرد:بلاروس به افزایش حضور ناتو در نزدیکی مرزهای خود پاسخ مناسب خواهد داد.

رییس جمهوری بلاروس گفت: تا پیش از آغاز رزمایش نیروهای ناتو در لهستان و درخواست این کشور از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو) برای برگزاری رزمایش گسترده، واکنش آرام و ملایمی داشتیم.

وی ادامه داد: اما وضعیت در نزدیکی مرزهای بلاروس متشنج می شود.

رییس جمهوری بلاروس از استقرار بیش از ۱۰ فروند هواپیمای نظامی ناتو در مناطق همجوار این کشور خبر داد.

روسیه بر اساس یک موافقت نامه همکاری دفاعی با بلاروس از سال ۲۰۱۳ یک اسکادران جنگنده های سوخو-۲۷ در این کشور مستقر کرده است.

در همین حال رسانه های خبری، روز پنجشنبه از آغاز استقرار جنگنده های اف – ۱۶ آمریکا در پایگاه هوایی ˈلاسکˈ لهستان خبر دادند.

سفارت آمریکا در پایتخت لهستان با صدور بیانیه ای ضمن تائید گزارش های قبلی رسانه ها در مورد استقرار جنگنده های آمریکایی در لهستان اعلام کرد: این اقدامی عامدانه برای تاکید بر تعهدات آمریکا بر مسوولیت های دفاع جمعی است.

در این بیانیه اعلام شده که تا پایان هفته جاری (یکشنبه آینده) ، در مجموع ۱۲ فروند هواپیمای اف-۱۶ وارد پایگاه هوایی لاسک لهستان می شوند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1