امروز : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۶ - ۱۳:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خواب جدید آمریکا برای موشک های ایرانی

به گزارش بصیر  به نقل از گروه سیاسی-فرهنگ نیوز، توان دفاعی بالا در دنیای امروز و منطقه ی پر تلاطمی که کشور ما در آن واقع شده است از ضروریات انکار ناپذیر حفظ امنیت و تمامیت ارضی است؛ واقعیتی که تجربه ی هشت سال جنگ تحمیلی و حمایت های آشکار و پنهان دشمنان منطقه ای و […]

به گزارش بصیر  به نقل از گروه سیاسی-فرهنگ نیوز، توان دفاعی بالا در دنیای امروز و منطقه ی پر تلاطمی که کشور ما در آن واقع شده است از ضروریات انکار ناپذیر حفظ امنیت و تمامیت ارضی است؛ واقعیتی که تجربه ی هشت سال جنگ تحمیلی و حمایت های آشکار و پنهان دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای از رژیم بعث عراق به خوبی موید آن است.

تلاش برای ارتقاء سطح دانش فنی و نظامی به جهت خودکفایی در تولید انواع سلاح ها با تکیه بر حق دفاع مشروع موضوعی است که همواره جزء سیاست های نظام و در راستای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است. 

طی سالیان اخیر ساخت انواع موشک های دوربرد با قابلیت های ویژه که تماماً به دست متخصصین داخلی و بر اساس دانش و فن آوری بومی انجام گرفته است، آن چنان بازتابی در میان کشور های غربی و هم پیمانان منطقه ای آنان به وجود آورده که می توان گفت به کابوس شبانه آنها تبدیل شده است؛ تا جایی که با بهانه جویی ها و اتهامات واهی با معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان تهدیدی برای کشورهای منطقه سعی در القای جوی ناامن با هدف ایران هراسی داشته اند.

جای تردید نیست که تقابل آرمان های حق طلبانه ی جمهوری اسلامی ایران با خوی استعمار گرانه ی ایالات متحده جایی برای تعارفات دیپلماتیک باقی نمی گذارد واستقلال طلبی جمهوری اسلامی خشم همیشگی کاخ سفید از سیاست های نظام اسلامی را به دنبال داشته است که همواره با موضع گیری های ضد ایرانی ، دخالت های آشکار و اظهارات سخیف مقامات این کشور همراه بوده است.

به طور یقین سردمداران آمریکا که همواره جمهوری اسلامی ایران را سدی نفوذ ناپذیر در مقابل سیاست های استکباری خود در منطقه می دانند از پیشرفت و استقلال کشورمان در حوزه های مختلف علمی و فنی به ویژه در عرصه ی نظامی خشنود نخواهند شد. امنیت رژیم جنگ طلب صهیونیستی که خود دارای صدها کلاهک هسته ای و انواع سلاح های غیر متعارف می باشد به دستاویزی برای موضع گیری های مداخله جویانه ی کاخ سفید تبدیل شده تا جایی که نماینده ی این کشور در مذاکرات ۱+۵ در اظهارات گستاخانه ای خواستار قرار گرفتن موضوع برنامه ی موشکی ایران در جریان مذاکرات و اعمال محدودیت ها برای کاهش توان موشکی ایران شده است.

البته این موضوع با مخالفت شدید ایران مواجه گشت؛ اما نباید فراموش کنیم که عقب نشینی در مقابل خواسته های ناحق و زورگویی های ایالات متحده و هم پیمانان غربی آن هیچ حد و مرزی برای زیاده طلبی های آنان ایجاد نخواهد کرد و تجربه ی سی و پنج سال گذشته ثابت کرده است که پاسخ قاطع و مقتدرانه ی جمهوری اسلامی ایران تنها راه احقاق حقوق و حفظ منافع ملت ایران در مقابله با تحرکات ضد ایرانی و زیاده طلبی های دشمنان است. حقیقتی که این روز ها به دلیل قرار گرفتن در شرایط حساس مذاکرات هسته ای بیش از هر زمان دیگری نیازمند توجه به آن هستیم وباید از آن درس بگیریم.  

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news