امروز : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۶ - ۱۳:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شمخانی: نسبت به تأثیرپذیری و بی‌طرف نبودن سازمان ملل نگرانیم

به گزارش بصیر به نقل از حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم ؛ علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیتی ملی کشورمان عصر امروز (یک‌شنبه) در دیداری دوساعته با اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه با اشاره به ضرورت محور قرار گرفتن خواست مردم سوریه در طراحی فرآیند سیاسی و […]

به گزارش بصیر به نقل از حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم ؛ علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیتی ملی کشورمان عصر امروز (یک‌شنبه) در دیداری دوساعته با اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه با اشاره به ضرورت محور قرار گرفتن خواست مردم سوریه در طراحی فرآیند سیاسی و همچنین استفاده هوشمندانه از ظرفیت‌های تأثیرگذار در شکل‌دهی به صلح و امنیت پایدار در این کشور، نسبت به تأثیرپذیری سازمان ملل از برخی کشورهای ضدثبات ابراز نگرانی کرد.

وی اظهار داشت: موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران که همواره بر آن تأکید شده حمایت و همکاری فعال با برنامه‌هایی معطوف به پایان خونریزی و تحقق خواست و اراده مردم سوریه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر لزوم پیگیری منافع مردم سوریه و حفظ بی‌طرفی توسط سازمان ملل گفت: از اینکه برخی کشورها از تحقق دموکراسی و انتخاب مردم ابراز نگرانی می‌کنند تعجب می‌کنیم.

شمخانی با انتقاد از رفتارهای دوگانه برخی قدرت‌ها در قبال تروریسم، ضرورت عدم مداخله کشورهای خارجی را برای تغییر صحنه سوریه در راستای منافع خود به‌جای منافع مردم سوریه مورد تأکید قرار داد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با محکوم کردن تداوم ارسال سلاح برای گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه، خواستار برخورد شورای امنیت با این اقدامات ضدامنیت بین الملل شد و اظهار داشت: سازمان ملل براساس خواست جامعه جهانی باید موضوع تأمین غذا و دارو برای مردم رنج‌دیده سوریه را پیگیری کند.

نماینده سازمان ملل در امور سوریه نیز در این دیدار با ابراز تأسف از اثربخش نبودن تلاش‌های بین المللی برای پایان درگیری‌ها در سوریه گفت: دستیابی به راهکارهای اثربخش در حوزه بازگرداندن آرامش و ثبات به سوریه نیازمند تلاش مضاعف و همکاری‌های بیشتر و نزدیک‌تر کشورهای ذی‌نفوذ در تحولات این کشور است.

اخضر ابراهیمی با اشاره به نقش ارزنده ایران در تحولات منطقه‌ای به‌ویژه سوریه درخواست کرد جمهوری اسلامی ایران به سازمان ملل برای حل سیاسی بحران سوریه و جلوگیری از تداوم فجایع انسانی مساعدت کند.

انتهای پیام/*

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news