امروز : سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۷ - ۲۲:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پول نفت مسلمانان در خدمت تکفیری‌هاست

به گزارش بصیر به نقل از فرهنگ نیوز ،  عبدالناصر الجبری رئیس دانشگاه الدعوة الاسلامیه لبنان در برنامه شب آسمانی شبکه قران و معارف سیما با موضوع‌ «جریان‌های تکفیری»، ضمن تأیید این مطلب که اسلام هیچ‌گاه تفرقه را نمی‌پذیرد بلکه دستور به تعاون و وحدت داده است، اظهار داشت: این جریانات سیاسی تفرقه‌افکن متکی بر صهیونیست […]

به گزارش بصیر به نقل از فرهنگ نیوز ،  عبدالناصر الجبری رئیس دانشگاه الدعوة الاسلامیه لبنان در برنامه شب آسمانی شبکه قران و معارف سیما با موضوع‌ «جریان‌های تکفیری»، ضمن تأیید این مطلب که اسلام هیچ‌گاه تفرقه را نمی‌پذیرد بلکه دستور به تعاون و وحدت داده است، اظهار داشت: این جریانات سیاسی تفرقه‌افکن متکی بر صهیونیست و آمریکا هستند اما به اسم اسلام این کارها را می‌کنند، مسلماً وهابیت سیاسی و کسانی که در ایجاد تفرقه تلاش می‌کند در راه و روش اسلام نیستند بلکه راه و رسم این افراد کاملاً شیطانی است.

وی با بیان این مطلب که تفاوت زیادی بین اصالت دین و کسی که به نام دین سخن می‌گوید وجود دارد، گفت: ما وقتی سیره پیامبر(ص) را مطالعه می‌کنیم با درس‌های آموزنده‌ای روبه رو می‌شویم. ایشان تأکید داشتند کسی که می‌گوید «لا اله الا الله» جان و مالش در امان است و این را مشروط بر نیت نمی‌دانند.

رئیس دانشکده الدعوة الاسلامیه بیروت افزود: اما تکفیری‌ها برادران مسلمانشان را نشانه گرفته‌اند در صورتی که از اشغالگران فلسطین غافل هستند، پدیده تکفیری در خدمت صهیونیست است که با پول نفت مسلمانان، مسلمانان دیگر را می‌کشند و آل سعود و قطر این پول‌ها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

وی در پایان تصریح کرد: سلفیه پدیده‌ دینی نیست بلکه پدیده‌ای زمانی است که دیگر دورانش تمام شده است این گونه رفتارها حتی به روش سلف نیز نیست و بهتر است که راه و رسم آن‌ها را به هیچ یک از گروه‌های اسلامی نسبت ندهیم، این‌ها خطشان خط فراعنه است کما این که یزید هم خطش خط فراعنه است.

*برخی شبکه‌های ماهواره‌ای به دروغ مدعی تشیع‌ هستند

هیثم السهلانی، رئیس تجمع عالمین اسلامی لندن در ادامه برنامه ضمن بیان این مطلب که تکفیری‌ها از یزید پیروی می‌کنند، گفت: سلفی تکفیری که در قالب وهابیت سلفی ظهور و بروز پیدا کرده، معتقد است که هر کس بر شیوه سلفیه ایمان نداشته باشد تکفیر می‌شود در صورتی که این راه و روش تکفیری‌هاست که با اسلام هیچ گونه همخوانی ندارد.

وی ادامه داد: اقداماتی که در سوریه و لیبی و عراق صورت می‌گیرد رنگ و بویی از دین ندارد بلکه تمام این اقدامات ساخته و پرداخته قدرت‌های استعمارگر است، قدرت‌های استعمارگر از بین مرزها تلاش کردند تا چالش در درون امت ایجاد کنند و قصد داشتند تا ویروسی را به داخل پیکره اسلام بفرستند که این ویروس ابتدا به پیکره اسلام ضربه وارد کند و سپس آن را از پا درآورد.

رئیس تجمع علمای مسلمین در لندن تصریح کرد: جالب اینجاست که کشورهای مدعی اسلام از این گروه‌ها حمایت می‌کنند این‌ها خواهان اتحاد مسلمانان نیستند زیرا اتحاد مسلمانان قدرت آنان را به خطر می‌اندازد بنابراین نه تنها بین مذاهب بلکه حتی در بین افراد یک مذهب نیز اختلاف می‌اندازند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر اختلافاتی در مسائل فقهی در بین شیعه و سنی وجود دارد بر طبق قرآن و سنت این اختلافات کم می‌شود اما این اختلافات هرگز باعث ایجاد خشونت نخواهد شد زیرا اسلام به خصوص مکتب اهل بیت خشونت را قبول نمی‌کند اما شبکه‌های ماهواره‌ای هستند که به دروغ مدعی تشیع‌اند و به صحابه دشنام می‌دهند و شبکه‌هایی دیگر با فریب و دروغ از اهل سنت دفاع می‌کنند این شبکه‌ها فقط برای ایجاد اختلاف از سوی معاندان حمایت می‌شوند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news