امروز : سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۷ - ۲۲:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۸۳ سناتور آمریکایی خواستار نفی حق غنی سازی ایران در توافق نهایی شدند

به گزارش بصیر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم؛ ۸۳ سناتور آمریکایی در نامه ای از رئیس جمهور آمریکا خواستند تا در توافق نهایی با ایران  راکتور آب سنگین اراک برچیده شده و حق غنی سازی ایران نفی شود. این سناتورها که از هر دو خزب دموکرات و جمهوریخواه هستند اعلام کردند تهران […]

به گزارش بصیر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم؛ ۸۳ سناتور آمریکایی در نامه ای از رئیس جمهور آمریکا خواستند تا در توافق نهایی با ایران  راکتور آب سنگین اراک برچیده شده و حق غنی سازی ایران نفی شود.

این سناتورها که از هر دو خزب دموکرات و جمهوریخواه هستند اعلام کردند تهران باید بداند که اگر امسال به توافق نهایی هسته ای با قدرت های جهانی  دست نیابد تحریم های بیشتری اعمال خواهد شد. 

سناتورهای آمریکا در این نامه فهرستی از خواسته های خود را برای توافق نهایی با ایران به اوباما اعلام کرده اند. از جمله این مطالبات برچیده شدن راکتور اراک، و نیز حذف هرگونه امکانی برای دستیابی ایران به بمب هسته ای است. انها همچنین اعلام کرده اند شکست دیپلماسی به معنای تشدید تحریم های نفتی و تجاری خواهد بود. 

اوباما پیش از این هشدار داده بود تصویب تحریم های جدید در حالی که مذاکرات ۱+۵ با ایران در جریان است را وتو خواهد کرد.  از سوی دیگر مقامات کشورمان نیز تاکید کرده اند تحریم جدید از سوی آمریکا به معنای مرگ توافق ژنو خواهد بود. 

انتهای پیام/ 

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news