امروز : جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱ - ۱۵:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش به توقیف مطبوعات/ انتقاد را حمل بر غرض نکنیم

به گزارش بصیر به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه نخست نمازجمعه این هفته تهران که در نخستین روز سال ۱۳۹۳ در دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به اهمیت نماز در زندگی مومنان گفت: شیطان کمین کرده است که همه کارهای خیر ما از جمله نماز را به […]

به گزارش بصیر به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه نخست نمازجمعه این هفته تهران که در نخستین روز سال ۱۳۹۳ در دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به اهمیت نماز در زندگی مومنان گفت: شیطان کمین کرده است که همه کارهای خیر ما از جمله نماز را به فساد بکشاند که ما باید بسیار توجه داشته باشیم تا در کمین شیطان گرفتار نشویم.

وی با اشاره به ایام شهادت فاطمه زهرا (س) افزود: ما همواره سر سفره این بانو نشسته ایم و این دو ماه تمام وجود،‌ ظاهر و باطن مردم ما مملو از سوز و تجلی و آموزش های ولایت محوری حضرت زهرا(س) می شود.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) سرچشمه همه خوبی هاست، گفت: باید به مانند آن حضرت همواره کارهایمان را با توجه به خداوند و با نام خدا و هدف الهی شروع کنیم و به پایان برسانیم.

وی افزود: هموطنان شریف این روزها در سفر و دید و بازدید ها همواره یاد خدا را فراموش نکنند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران افزود: مساله فرهنگ فقط به وزارت ارشاد و دولت اختصاص ندارد گرچه دولت مسئولیت بالایی دارد.

وی گفت: مثل فرهنگ ، مثل آب و هواست ، همانطور که اگر آب نباشد انسان زنده نیست یا اگر مسموم باشد انسان نمی تواند زندگی کند و اگر هوا نباشد انسان خفه می شود یا مسموم و شیمیایی باشد، انسان از بین می رود.

صدیقی افزود: نقش فرهنگ کمتر از آب و هوا نیست به این علت حیات ما در این است که فرهنگ دین را احیا کنیم، اگر در مساله اقتصاد بخواهیم مردم تولید داخلی را ترجیح دهند ، تولید کنندگان کالاهای خوب ارائه کنند و گران فروشی نکنند که همه این ها به فرهنگ برمی گردد.

وی اضافه کرد: اقتصاد بازار ، اعتماد عمومی ، تقبیح بیکاری و تشویق به کار عمومی به فرهنگ بازمی گردد همه این ها دین و فرهنگ ماست .

صدیقی گفت: کسانی که به فرهنگ عمومی دست اندازی می کنند و باور روحیه مقاوم اسلامی و تکیه به فرهنگ ملی را خرد و جنس ایرانی را تحقیر می کنند یا جاهل اند یا مزدوران بیگانه اند.

خطیب نمازجمعه تهران افزود: این ادعا که تحمل خارجی ها بیشتر از ماست، دروغ است آنان زنان با حجاب ما را به مدارس راه نمی دهند و در روز روشن کسی را به عنوان مسلمان بودن آتش می زنند و کسی صدایش بلند نمی شود .

وی اضافه کرد: شاهد بودید که پارسال در دادگاهی در آلمان چه اتفاقی برای آن بانوی محجبه افتاد و در جای جای اروپا ، حکام و مردم تربیت غربی شده چه ظلم و خفقانی علیه مسلمانان اعمال می کنند و چه وحشی گری هایی میان خودشان دارند.

صدیقی با اشاره به ارتقای فرهنگ مادی و معنوی در جامعه افزود: این ما هستیم که پس از سی سال بدون کمک خارجی با استعداد ، شایستگی ‌و تلاش فناوری هسته ای را بومی کردیم و در عرصه های مختلف مانند نانو ، دارو و صنایع مختلف پیشرفت کردیم.

امام جمعه موقت تهران همچنین گفت : مسئولان فرهنگی هوای روزنامه ها را داشته باشند هر چند آزادی بی ضابطه در هیچ جای دنیا نیست.

وی تصریح کرد: از برخی مسئولان گله دارم چرا به توقیف روزنامه هایی که به آیات قرآن اهانت می کنند و تا مرز ارتداد پیش می روند و به مقدسات و فرهنگ ما دست اندازی می کنند، اعتراض می کنند اما از آن سو سعه صدر کم است و انتقاد را نمی پذیرند.

صدیقی گفت : یکدیگر را تحمل و انتقادها را قبول کنیم و این ها را حمل بر غرض نکنیم.

وی افزود : از منتقدان نیز درخواست می کنم همه را خودی بدانید این برنامه ، روش و شعار دین ماست انتقاد دلیل بر محبت است ، ضمن این که دولت خودمان است اگر نواقصش گفته نشود ناقص می ماند پس باید انتقاد شود ؛ کارهای مسئولان رصد و نقطه ضعف ها با دلسوزی بازگو شود آنان نیز سعه صدر لازم را نشان دهند.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به نامگذاری امسال و تبیین مبسوط آن در بیانات امروز مقام معظم رهبری در حرم رضوی (ع) ، اساس اقتصاد مقاومتی را بر سهیم کردن مردم در فعالیت های اقتصادی و ساختن کشور اسلامی ، تامین معیشت در چارچوب شرع در مسیر حلال و بیرون آوردن اقتصاد از انحصار دولتی بودن برشمرد.

صدیقی با تاکید بر ایجاد زمینه فعالیت های اقتصادی برای مردم و ایجاد امنیت برای صاحبان اقتصاد افزود: دولت باید موانع تامین کارگاه های تولید و توسعه کشاورزی را رفع کند تا مردم به عرصه بیایند همان طور که حضورشان در انقلاب ، مجرای نصرت خدا بود و انقلاب را پیروز کرد و در دوران دفاع مقدس نیز معجزه آشکار اتفاق افتاد و ملت ما در مقابل همه دنیا با سلاح های پیچیده پیروز شدند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: حضور مردم در صحنه، آشوب های داخلی را رفع کرد و بساط فتنه ۸۸ را برچید؛ هرجا مردم حاضر شده اند آن جا دست خدا و نصرت خدا نیز وجود داشته است پس باید زمینه مشارکت مردم در اقتصاد را نیز فراهم کرد.

صدیقی دانش بنیان بودن اقتصاد را از دیگر ارکان اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: کارها بدون هدایت ، بدون اشراف و بدون نظارت به سامان نمی رسد باید بر مبنای تجربه و علم باشد که البته منظور تحصیلات دانشگاهی و تخصص های اقتصادی نیست بلکه تکیه به مهارت هایی است که در دوران دفاع مقدس نیز از آن حداکثر استفاده را کردیم.

وی افزود: به عنوان نمونه ، شهید حسن باقری یک سرباز بود که دوره های نظامی خارجی و داخلی را ندیده بود اما وقتی میدان دادند و به جبهه قدم گذاشت یک استراتژیست بسیار قوی و نقطه عطف در دوران دفاع مقدس بود .

صدیقی اضافه کرد: کشف استعدادها و افراد دارای نبوغ و خلاقیت در اثر اعتماد و میدان دادن به مردم و تشویق آنان است که از این نوع فراوان داریم.

وی همچنین با بیان این که اقتصاد مقاومتی مقطعی نیست، تاکید کرد: باید بر امکانات و ظرفیت های داخلی تکیه کنیم و در عین حال برون گرا باشیم و دنیا را نادیده نگیریم؛ باید طوری خود را بسازیم که اگر قدرت های بزرگ خواستند با ما دشمنی کنند نتوانند ما را تحت فشار قرار دهند .

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news