امروز : پنج شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۱/۰۷ - ۱۲:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

السیسی: نامزد ریاست جمهوری مصر خواهم شد

به گزارش بصیر به نقل از فرهنگ نیوز ، سپهبد «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر با تأکید بر تصمیم خود به استعفا از ارتش و از منصب خود به عنوان وزیر دفاع، رسما اعلام کرد «درصدد است برای انتخابات ریاست جمهوری کشور عربی مصر نامزد شود.»   السیسی در سخنرانی خود که از تلویزیون دولتی […]

به گزارش بصیر به نقل از فرهنگ نیوز ، سپهبد «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر با تأکید بر تصمیم خود به استعفا از ارتش و از منصب خود به عنوان وزیر دفاع، رسما اعلام کرد «درصدد است برای انتخابات ریاست جمهوری کشور عربی مصر نامزد شود.»
 
السیسی در سخنرانی خود که از تلویزیون دولتی مصر منتشر شد و در طی آن لباس فرم نظامی خود را بر تن کرده بود، خطاب به مردم مصر گفت: «بعد از آن که تصمیم گرفتم دیگر به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع در خدمت شما نباشم برای آخرین بار است که با لباس فرم نظامی با شما صحبت می کنم.»
 
السیسی که با گویش عامیانه مصری ها سخن می گفت، افزود« لحظه کنونی برای من بسیار مهم است. من سال ۱۹۷۰یعنی چهل و پنج سال قبل لباس فرم بر تن کردم. من مفتخرم که این لباس را برای دفاع از کشورم بر تن کردم. همچنین همچنین خرسندم از این که این لباس را برای دفاع از کشور از تن بیرون می آورم.»
 
السیسی اضافه کرد «من با تمام تواضع قصد خودم را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر، خدمت شما اعلام می کنم. تایید من از سوی شما افتخاری بزرگ را نصیب من خواهد کرد.»
 
وزیر دفاع مستعفی مصر گفت: «ما مصری ها امروز ماموریت بسیار دشواری پیش رو داریم. ماموریت دشوار، حقایق سیاسی ،‌اقتصادی و علمی و اجتماعی در مصرِ چه قبل از انقلاب ۲۵ ژانویه و چه بعد از انقلاب ۳۰ ژوئن به حدی رسیده است که باید با این چالش ها صادقانه و شجاعانه مقابله کنیم.»
 
وی خاطرنشان کرد «این امر غیر قابل قبول است» که مصر به عنوان یک کشور غنی از منابع، به کمک های خارجی متکی باشد.»
 
السیسی با تأکید بر ادامه مبارزه با تروریسم، گفت: «تروریست ها ما را تهدید می کنند و می خواهند زندگی، سلامت و امنیت ما را مخدوش کنند. درست است که من دیگر لباس فرم نمی پوشم اما من همواره در راه مصرِ خالی از ترس و تروریسم، تلاش خواهم کرد.»
 
در اولین واکنش به اعلام نامزدی السیسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر، «ابراهیم منیر» از رهبران گروه اخوان المسلمین اظهار داشت «در سایه ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی، مصر هرگز روی آرامش و ثبات نخواهد دید.»
منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news