امروز : جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۱/۰۸ - ۱۶:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سابقه رویارویی با حریفان جام ملت های آسیا: برتری مطلق مقابل همسایه های جنوبی

به گزارش بصیر، تیم ملی در یک اتفاق جالب برای اولین بار با ۳ همسایه جنوبی اش همگروه شده است. فوتبال ایران تاکنون و در طول تاریخ جام ملت های آسیا هرگز به این ۳ تیم عربی نباخته است. تیم ملی ایران چهار بار با امارات روبرو شده است که ۳ برد و یک تساوی مقابل […]

به گزارش بصیر، تیم ملی در یک اتفاق جالب برای اولین بار با ۳ همسایه جنوبی اش همگروه شده است. فوتبال ایران تاکنون و در طول تاریخ جام ملت های آسیا هرگز به این ۳ تیم عربی نباخته است. تیم ملی ایران چهار بار با امارات روبرو شده است که ۳ برد و یک تساوی مقابل این تیم بدست آورده است و گلی هم از امارات دریافت نکرده است. دو تیم آخرین بار ۴ سال پیش در دوحه روبرو شدند که تیم ملی با ۳ گل امارات را برد.

ایران ۳- امارات ۰ (جام ملت های ۱۹۸۴)

ایران ۱- امارات ۰ (جام ملت های ۱۹۸۸)

ایران ۰- امارات ۰ (جام ملت های ۱۹۹۲)

ایران ۳- امارات ۰ (جام ملت های ۲۰۱۱)

ایران و قطر فقط یک بار در این مسابقات روبرو شده اند که این بازی ۲۶ سال پیش و در دوحه انجام شد که ایران با دو گل قطر میزبان را شکست داد.

ایران ۲- قطر ۰ (جام ملت های ۱۹۸۸)

اما بحرین نیز تاکنون فقط یک بار با ایران در جام ملت های آسیا روبرو شده است که این بازی نبرد بر سر مقام سومی جام ۲۰۰۴ در چین بود. این بازی که با کارت های زرد و قرمز زیادی همراه بود، در نهایت با پیروزی ایران به پایان رسید.

ایران ۴- بحرین ۲ (جام ملت های ۲۰۰۴

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news