امروز : جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۱/۰۸ - ۱۶:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت نام برای شرکت در آیین اعتکاف بارگاه منور رضوی آغاز شد

به گزارش بصیر، ˈمحمود ممتازˈ  در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نام شرکت در این آئین معنوی از یک دقیقه بامداد روز ۷ فروردین ۱۳۹۳ آغاز شده است که تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد.   وی با بیان اینکه اسامی پذیرفته ‏شدگان در آئین اعتکاف اول اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد، افزود:علاقه مندان می ‏توانند برای […]

به گزارش بصیر، ˈمحمود ممتازˈ  در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نام شرکت در این آئین معنوی از یک دقیقه بامداد روز ۷ فروردین ۱۳۹۳ آغاز شده است که تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد.

 

وی با بیان اینکه اسامی پذیرفته ‏شدگان در آئین اعتکاف اول اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد، افزود:علاقه مندان می ‏توانند برای ثبت نام به پورتال جامع آستان قدس رضوی به نشانی www.aqr.ir مراجعه و یا یک پیامک بدون متن به شماره ۳۰۰۰۰۰۰۸ ارسال کنند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود ۱۲۰ هزار نفر برای حضور در اعتکاف حرم مطهر رضوی متقاضی شوند، گفت: با توجه به عملیات ساختمانی صحن مسجد جامع گوهرشاد، ظرفیت پذیرش دو هزار و ۱۰۰ نفر در نظر گرفته شده است که این افراد از طریق قرعه کشی انتخاب می شوند.

ممتاز با اشاره به برگزاری آئین اعتکاف امسال بین روزهای۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه گفت: خادمان بارگاه منور رضوی تمام توان خود را برای بهره برداری حداکثری معتکفان از فیوضات معنوی این آئین ارزشمند عبادی به کارگرفته ‏اند.

وی از اعتکاف به عنوان یک فرصت بی نظیر برای بازسازی معنوی افراد یاد و عنوان کرد: آستان قدس رضوی به عنوان یک مجموعه فرهنگی که تعمیق باورهای دینی از طریق ترویج سیره و سنت اهل بیت اطهار(ع) را سرلوحه فعالیت‏ هایش قرار داده و وظیفه خود می‏ داند که در این فرصت طلایی فضایی مناسب را برای حضور علاقه‏ مندان و ارائه بهترین خدمات به آنان فراهم کند. 

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با یاد آوری این نکته که طی هفت سال گذشته، اعتکاف مسجد جامع گوهرشاد توسط آستان قدس رضوی برگزار شده است، گفت: طی این سال ها در مجموع ۳۲ هزار نفر در مسجد جامع گوهرشاد معتکف شده اند و خدمات گوناگون فرهنگی و رفاهی به آنها ارائه شده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news