امروز : جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۱/۰۸ - ۲۱:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

همسر پیشین شاه عربستان از اوباما کمک خواست

  به گزارش بصیر به نقل از روز جمعه خبرگزاری فرانسه از لندن، درخواست ˈعلانود الفایضˈ ۵۷ ساله شهروند اردن که از هنگام جدا شدن از خاندان سعودی در سال ۲۰۰۳ در انگلیس زندگی می کند، برای نجات فرزندانش، در آستانه سفر اوباما به عربستان عنوان شد. نمایندگان کنگره آمریکا نیز از اوباما خواستار توجه […]

 

به گزارش بصیر به نقل از روز جمعه خبرگزاری فرانسه از لندن، درخواست ˈعلانود الفایضˈ ۵۷ ساله شهروند اردن که از هنگام جدا شدن از خاندان سعودی در سال ۲۰۰۳ در انگلیس زندگی می کند، برای نجات فرزندانش، در آستانه سفر اوباما به عربستان عنوان شد.

نمایندگان کنگره آمریکا نیز از اوباما خواستار توجه به موارد نقض حقوق بشر در عربستان سعودی در طول دیدار خود از این کشور شده اند که از ده ها سال پیش همپیمان نزدیک واشنگتن است.

الفایض به فرانس پرس گفت: دخترانش به نام ˈسحرˈ، ˈمهلاˈ، ˈهلاˈ و ˈجواهرˈ از ۱۳ سال پیش در حبس به سر می برند.

وی از اوباما خواستار استفاده از این فرصت برای توجه به نقض شدید حقوق دخترانش شد.

سحر ۴۲ ساله بزرگترین دختر وی نیز در پیامی، خاندان سلطنتی و اعضای خانواده آن را به بازداشت غیرقانونی آنها و بدرفتاری جسمانی و روانی با آنان به مدت چند سال متهم کرد.

ˈرولان دوماˈ وکیل علانود الفایض که قبلا وزیر امور خارجه فرانسه بوده، در این باره گفت: در ماه اکتبر درخواستی به کمیسیون عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو برای رسیدگی به این پرونده فرستاده، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

اوباما قرار است در دومین دیدار از ریاض از هنگام آغاز دوره ریاست جمهوری خود در سال ۲۰۰۹ امروز (جمعه) با پادشاه سعودی ملاقات کند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news