امروز : شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۱/۰۹ - ۱۲:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دام سرویس‌های جاسوسی برای نزدیکان دستگاه دیپلماسی دولت

به گزارش بصیر، اینکه موضوع هسته‌ای تنها بهانه‌ای برای بروز دشمنی علیه ملت ایران است و حضرت امام خامنه ای تا کنون بارها بر آن تاکید داشته اند، مقامات آمریکایی خواسته یا ناخواسته به آن اعتراف کردند از همین رو شرمن مطالب دیگری را نیز مطرح می کند که زنگ هشدار و خطر جدی برای کشور […]

به گزارش بصیر، اینکه موضوع هسته‌ای تنها بهانه‌ای برای بروز دشمنی علیه ملت ایران است و حضرت امام خامنه ای تا کنون بارها بر آن تاکید داشته اند، مقامات آمریکایی خواسته یا ناخواسته به آن اعتراف کردند از همین رو شرمن مطالب دیگری را نیز مطرح می کند که زنگ هشدار و خطر جدی برای کشور و حتی مسئولین دستگاه دیپلماسی و خانواده‌های آنان می باشد.

رهبر معظم انقلاب تأكید كردند: سوابق عملكرد امریكا نشان می دهد موضوع هسته ای تنها بهانه ای برای ادامه دشمنی با ایران است. لبخند فریب گرانه دشمن كسی را دچار خطا نكند. اگر از مذاكرات نتیجه گرفته شود چه بهتر اگر نه، اثبات این توصیه مكرر است كه برای حل مشكلات باید نگاه به درون داشته باشیم.

حال «وندی شرمن»، معاون وزیر خارجه آمریکا و رئیس تیم مذاکره کننده ای این کشور در گروه ۱+۵ در مصاحبه‌ای با موسسه مطالعاتی «آسپن» درباره مذاکرات با ایران گفته است: حتی در صورت رسیدن به توافق جامع این مسئله بی‌اعتمادی حل نخواهد شد و هنوز مسیر درازی پیش رو است. اقداماتی هست که ایران در جهان انجام می‌دهد و نگران کننده و بی‌ثبات کننده است، مسئله حمایت آنها از حزب‌الله، نقض حقوق بشر در داخل این کشور مطرح هست. اینها موضوعات مستمری هستند که من مطئنم حتی اگر به توافق در زمینه هسته‌ای برسیم، متاسفانه ادامه خواهند داشت.

گفت‌وگوها با ایران در قالب ۱+۵ را «سازنده، مهم و حرفه‌ای» خواند، اما تاکید کرد طبق گفته اوباما هنوز «چندین دهه‌ بی‌اعتمادی» در زمینه روابط ایران و آمریکا وجود دارد.

شرمن گفته است: حتی اگر ما به توافق جامع (در زمینه هسته‌ای) برسیم، این موضوع (بی اعتمادی) حل شده نخواهد بود. ما هنوز مسیر درازی پیش رو داریم.

وی در خصوص مذاکرات جامع با ایران گفت: این مذاکرات دشوار است چونکه جامع و با هدف کسب اطمینان از عدم دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای است. همچنین هدف این مذاکرات اطمینان‌بخشی به جامعه بین‌المل است که اگر ایران برنامه غنی‌سازی دارد این برنامه منحصرا یک برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز است.

شرمن ادامه داد: ما دو دور گفت‌وگو در زمینه مذاکرات جامع داشته‌ایم که سازنده، مهم و حرفه‌ای بودند. اما ما هنوز به بخش سخت مذاکرات نرسیده‌ایم. برای رسیدن به توافق، ایران باید تصمیمات سختی بگیرد. ما هر انچه که در توان داریم انجام خواهیم داد تا ۲۰ جولای به توافق برسیم که پایان ۶ ماه توافق موقت ژنو است. آژانس در دومین ماه اجرایی خود گزارش داد که ایران به تمام تعهدات خود پایبند بوده است و ۱+۵ هم همینطور. این برای اعتمادسازی و رسیدن به توافق جامع سودمند است، اما ما هنوز فاصله زیادی تا توافق داریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره مذاکره کنندگان ایرانی گفت: آنها خیلی حرفه‌ای و صریح هستند. ما الان همدیگر را با اسم‌های کوچک صدا می‌زنیم و به انگلیسی صحبت می‌کنیم و اینکه دیگر مثل گذشته با ترجمه صحبت نمی‌کنیم گفت‌وگو را خیلی راحت‌تر کرده است. ما حتی درباره خانواده‌های هم می‌دانیم. زمانی که موضوعاتی وجود دارند برای همدیگر ایمیل می‌فرستیم یا تماس تلفنی برقرار می‌کنیم. اما می‌دانید همانطور که رئیس جمهور آمریکا گفت هنوز چندین دهه بی اعتمادی بین دو کشور وجود دارد و حتی در صورت رسیدن به توافق جامع این مسئله بی‌اعتمادی حل نخواهد شد و هنوز مسیر درازی پیش رو است. اقداماتی هست که ایران در جهان انجام می‌دهد و نگران کننده و بی‌ثبات کننده است، مسئله حمایت آنها از حزب‌الله، نقض حقوق بشر در داخل این کشور مطرح هست. اینها موضوعات مستمری هستند که من مطئنم حتی اگر به توافق در زمینه هسته‌ای برسیم، متاسفانه ادامه خواهند داشت.
حال باید دید این دشمن بهانه‌جو و مکار که به اعتراف خود از اطلاعات ریز خانواده‌های دیپلماتهای ایرانی هم آگاه هستند و اطلاعات ریزی درباره مسئولین دیپلماسی ایرانی دارند و توانسته به آنها آنچنان نزدیک شود که حتی با نام کوچک همدیگر را صدا کنند، علاوه بر فریبکاری و کارشکنی در روند مذاکرات و توسل به بهانه‌های غیرهسته‌ای از چه ابزارهای دیگری وارد خواهد شد. آیا با این حساب باید منتظر فریب برخی نزدیکان مسئولین دیپلماسی ایرانی از سوی دشمنانمان باشیم؟ آیا سرنوشت فرزندان برخی مسئولین دستگاه‌ دیپلماسی ایرانی به سرنوشت فرزندان فریب‌خورده برخی سیاسیون دیگر منجر خواهد شد. این سخنان شرمن اگرچه در نگاه عوامانه و خوشبینانه نشان از روابط صمیمی و گرم دو طرف مذاکره باشد اما متاسفانه حاکی از افراط برخی مسئولین دستگاه دیپلماسی کشورمان در سیاست لبخندشان دارد که علاوه بر امنیت ملی، حتی خانواده های آنها را نیز تهدیدی جدی می کند.

 

منبع: بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news