امروز : شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۱/۰۹ - ۱۴:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

با این گل زیبایی‌ را به دستانتان‌ باز گردانید

به گزارش بصیر، اکثر افراد به ویژه خانم‌ها در اثر شستشوی مکرر دست کمبود ویتامین و انجام برخی اقدامات آرایشی دچار آسیب‌ دیدگی در ناخن‌های دست خود می‌شوند. گفتنی است، یکی از آسیب‌های شایع تغییر رنگ ناخن‌ها است.بررسی‌ها نشان می‌دهند، برای برگرداندن رنگ طبیعی ناخن‌ها می‌تواند از شستشوی‌ ناخن در عصاره‌ی گل بابونه یا عصاره‌ی گیاه […]

به گزارش بصیر، اکثر افراد به ویژه خانم‌ها در اثر شستشوی مکرر دست کمبود ویتامین و انجام برخی اقدامات آرایشی دچار آسیب‌ دیدگی در ناخن‌های دست خود می‌شوند.


گفتنی است، یکی از آسیب‌های شایع تغییر رنگ ناخن‌ها است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، برای برگرداندن رنگ طبیعی ناخن‌ها می‌تواند از شستشوی‌ ناخن در عصاره‌ی گل بابونه یا عصاره‌ی گیاه دم اسب استفاده نمود.

مشکل تغییر رنگ و زردی‌ ناخن‌های دست در اثر مداومت در انجام شستشوی‌ با عصاره‌ی گل بابونه تا حد زیادی قابل جبران و برطرف شدن است.

پزشکان تغذیه سالم، چرب نگه داشتن ناخن‌ها، در جریان اکسیژن قرار دادن آنها و پرهیز از شستشوی‌ دست با پاک کننده‌های اسیدی را از جمله کار‌های بسیار مفید برای درمان مشکل تغییر رنگ ناخن‌ها می‌دانند.

تغییر رنگ ناخن ها می‌تواند گاهی اوقات به علت بروز بیماری باشد که در این صورت لازم است فرد با پزشک متخصص مشاوره انجام دهد.

 

منبع: صدخبر

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news