امروز : شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۱/۰۹ - ۲۳:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرار صدها تروریست از سوریه به مناطق مرزی لبنان

به گزارش بصیر به نقل از  شبکه تلویزیونی المیادین، ارتش سوریه در تکمیل عملیات پاکسازی القلمون دمشق امروز بر دو منطقه “فلیطه و “راس المعره” مسلط شد و تعداد زیادی از تروریست ها را از پای در آورد. بر اساس این گزارش، در پی تسلط ارتش سوریه بر این مناطق، افراد مسلح به مناطق مرزی […]

به گزارش بصیر به نقل از  شبکه تلویزیونی المیادین، ارتش سوریه در تکمیل عملیات پاکسازی القلمون دمشق امروز بر دو منطقه “فلیطه و “راس المعره” مسلط شد و تعداد زیادی از تروریست ها را از پای در آورد.

بر اساس این گزارش، در پی تسلط ارتش سوریه بر این مناطق، افراد مسلح به مناطق مرزی رنکوس و عرسال لبنان فرار کردند.

در همین حال، شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد که ارتش سوریه همچنین توانست شمار زیادی از افراد گروههای مسلح را پس از تحت تعقیب قرار دادن بازمانده های آنها در این مناطق به هلاکت برساند و برخی از آنها نیز توانستند به سمت رنکوس و عرسال فرار کنند.

دو شهرک فلیطه و راس المعره در نزدیکی مرز سوریه با لبنان قرار دارند و این منطقه یکی از گذرگاه های اصلی عبور افراد مسلح بود.

نیروهای ارتش سوریه بامداد امروز صبح مناطق راس المعره و فلیطه را آزاد و آنها را از وجود تروریست ها پاکسازی کردند.

پس از آزادی شهر استراتژیک یبرود در اواسط ماه مارس آزادی این دو منطقه مهم ترین پیروزی اخیر ارتش سوریه به شمار می رود.

اهمیت خاص این دو منطقه به این دلیل است که پس از آزاد سازی شهر استراتژیک یبرود به وسیله ارتش سوریه برخی گروههای مسلحی که تا آن زمان در یبرود مستقر بودند به فلیطه و راس المعره و همچنین گروهی به عرسال  فرار کردند که آخرین پایگاه آنها محسوب می شوند، فرار کنند.

پس از آزادی یبرود، ارتش سوریه توجه خود را به این دو منطقه معطوف کرده بود تا بتواند با پس گرفتن آن ها مناطق مرزی با لبنان را تحت کنترل درآورد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1