امروز : یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۱/۱۰ - ۱۵:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رهبر جمهوری اسلامی ایران همه امیدهای اسرائیل را ویران می‌کند

به گزارش بصیر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، “شیمون پرز”، رئیس رژیم صهیونیستی که از امروز سفری سه روزه را به اتریش آغاز کرده است در گفتگو با روزنامه اتریشی “استاندارد” در پاسخ به این پرسش که برای رژیم صهیونیستی کدام گزینه بهتر است اینکه بشار اسد در سوریه باقی بماند یا […]

به گزارش بصیر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، “شیمون پرز”، رئیس رژیم صهیونیستی که از امروز سفری سه روزه را به اتریش آغاز کرده است در گفتگو با روزنامه اتریشی “استاندارد” در پاسخ به این پرسش که برای رژیم صهیونیستی کدام گزینه بهتر است اینکه بشار اسد در سوریه باقی بماند یا سقوط کند گفت: “بهترین گزینه برای اسرائیل این است که در این باره هیچ حرفی نزند.”

وی در بخش دیگری از این گفتگو به مسئله مذاکرات هسته ای ایران با غرب که در وین در پیش گرفته می‌شود پرداخته و گفت: “رئیس جمهوری جدید ایران کمی امیدواری به ما داده است اما رهبری جمهوری اسلامی بار دیگر همه این امیدها را ویران کرده است.”

وی در بخش دیگری از این گفتگو درباره تصمیمات اتحادیه اروپا برای صدور قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی گفت:  “دلیل این تصمیم اتحادیه اروپا این نیست که می‌خواهند اسرائیل را مجازات کنند، بلکه آنها می‌خواهند واقعا از صلح حمایت کنند و ما می‌توانیم این مسئله را درک کنیم.”

پرز افزود: “من با در پیش گرفتن اقدامات تنبیهی برای حمایت از صلح مخالفم. اما ما نباید فراموش کنیم که اروپا یک پیشنهاد جذاب را ارائه داده است مبنی بر اینکه اگر اسرائیل و فلسطین با هم پیمان صلح ببندند ما برای آنها یک جایگاه ویژه را در اتحادیه اروپا در نظر می‌گیریم و از نظر اقتصادی از آنها حمایت می‌کنیم. این یک پیشنهاد بسیار جذاب و فوق‌العاده است.”

رئیس رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به این پرسش که اگر مذاکرات سازش بین فلسطین و اسرائیل با شکست مواجه شود بعد از آن چه اتفاقی می‌افتد گفت: “بعد از آن شرایط پیچیده و خطرناک می‌شود. اما همانگونه که زندگی متوقف نمی‌شود ما این مذاکرات را هم نمی‌توانیم متوقف کنیم. من بر این عقیده نیستم که برای فلسطینیان یا ما جایگزین واقعی دیگری (غیر از مذاکره) وجود داشته باشد. بعد از شصت و شش سال و هفت ماه جنگ این جنگ‌ها چه نتیجه ای برای ما داشته است؟”

وی افزود: “بزرگترین دشمن فلسطینیان و عرب‌ها امروز تروریسم است. آنها در اعماق قلب خود می‌دانند که این اسرائیل نیست که همه مسائل را برای آنها ایجاد کرده است بلکه سازمان‌های تروریستی هستند که چنین شرایطی را ایجاد کرده‌اند. در جنگ دو جبهه وجود دارد اما در تروریسم صد جبهه.”

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news