امروز : یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۱/۱۰ - ۱۵:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیش‌بینی احتمال ابتلای زنان به بیماری‌های قلبی عروقی از روی تعداد فرزندان

به گزارش بصیر، محققان آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند: زنانی که بیش از یک فرزند و کمتر از چهار فرزند دارند کمتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند.   همچنین در زنانی که صاحب فرزند نمی شوند یا بیش از چهار فرزند دارند احتمال آنکه زودتر به علائم بیماری های قلبی عروقی […]

به گزارش بصیر، محققان آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند: زنانی که بیش از یک فرزند و کمتر از چهار فرزند دارند کمتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند.

 

همچنین در زنانی که صاحب فرزند نمی شوند یا بیش از چهار فرزند دارند احتمال آنکه زودتر به علائم بیماری های قلبی عروقی از قبیل سفت شدن رگ های خونی مبتلا شوند، بیشتر است.

 

در این بررسی اطلاعات ۱۶۴۴ زن در مورد تعداد فرزندانشان و شانس ابتلای آنان به بیماری های قلبی عروقی مورد تحلیل قرار گرفت.

 

این محققان در بررسی خود مشاهده کردند در زنانی که دارای بیش از چهار فرزند هستند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی حدود دو برابر بیش از زنان دیگر افزایش می یابد زیرا بارداری با ایجاد تغییراتی بر سیستم قلب و عروق آنان فشار وارد می کند.

 

نتایج این بررسی همچنین حاکی از آن است این احتمال در مورد زنانی که صاحب فرزند نمی شوند نیز وجود دارد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال دیلی، محققان این مطالعه با بیان اینکه لازم است بررسی های بیشتری برای روشن شدن علت این ارتباط انجام شود، ‌اظهار داشتند: این احتمال وجود دارد شرایطی که مانع از باردار شدن آنان برای بار نخست و پس از آن می شود زنان را در معرض ابتلا به بیماری های قلبی عروقی قرار دهد.

 

منبع: صدخبر

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news